ELAZIĞSPOR VE SÜPER LİG - Yusuf Boydak

ELAZIĞSPOR VE SÜPER LİG


Elazığspor - Osmanlıspor maçı öncesinde maçın sonucunu biz Elazığ sevdalıları hariç, kime sorsanız sanırım yapacağı tahmin, Osmanlıspor’un sahadan galip ayrılacağı olacaktı. Nitekim bahis şirketleri bile favori takım olarak Osmanlıspor’u göstermişlerdi. Nasıl göstermesinler ki bir yanda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in takımı, bir yanda da Elazığ’lı iş adamı Selçuk Öztürk’ün takımı. Elbette ki kadro kalitesi ile maddi imkanlarının fazlalığı ile Osmanlıspor favori olacak! Ama biz tüm iyi niyetimiz ile mucizenin peşinde koşarak, sürpriz aramanın peşindeyiz. Elbette ki var olmak için, inançlı olup imkansızı bulmanın peşinde koşmak lazım…

Aslında maçın tahminini Ümit Hoca maçtan bir gün önce yapmış olduğu basın toplantısında yaparak, Elazığspor’un bu şartlarda belki de güçlükle kümede kala bileceğini, belki de bir puan ile play-off’a da kala bilme ihtimalinin olduğunu söylemişti.

Yani, diyeceğim o ki bu Lig’de şampiyonluk için şartları bizden çok daha iyi olan takımların sayısı hayli fazla. Bizim bu takımları geçe bilmemiz için eksik mevkilere iyi transferler yapmamız lazımdı, yapamadık. Şehirde birlik beraberliği sağlamamız lazımdı, halen bunu başaramadık. Takımın maddi sıkıntısını çözmemiz gerekiyordu, bunu da beceremedik. Federasyondaki lobimizi artırmamız gerekiyordu, bunu da beceremedik. Tribünlerin dolması gerekiyordu, bunu da beceremedik. Hülasa şampiyonluk için gereken şartları maalesef oluşturamadık!

Şimdi bu ortamda Süper lig hayali ile yaşamak sanırım hem takımı, hem yöneticileri, hem de bizleri çok yıpratacak. Hepimiz derin bir nefes, alıp kendimizi önce bu Lig’de kalmaya alıştırıp, sonrada sağlıklı düşünerek, takımın kısa zamanda toparlanması için imkânlarımızı zorlamalıyız.

Tabi bu arada takım içerisinde yaşanan sıkıntılarda var gibi. Bazı futbolcuların ortaya koyduğu performans bunun göstergesi. Ümit Hoca biran önce takımdan gönderilmesi gerekenleri göndermeli ve geride kalanlar ile sağlıklı bir görüşme yapıp olayın vahametini anlatarak, futbolcuların daha iyi ola bilmesi için dikkatlerini çekmeli.

En önemli konulardan biride Atatürk Stadyumunda yuhalanmamak adına da olsa, artık şehri, yani bizleri yönetenler, biran önce birlik ve beraberliği tahsis edip, takıma maddi ve manevi desteklerini vermeliler!

Bizi yönetenler, bu aziz şehri küçümseyenlere, alaya alanlara, dalga geçenlere inat, her fırsatta ikilik yapan federasyona inat,  çifte standartlı hakemlere inat, bu takıma sahip çıkmalılar.

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!