HESAP! - Yusuf Boydak

HESAP!


“Kulun bir hesabı var ise bizleri yaratan Allah’ında bir hesabı var” sözünün doğruluğuna inandığımız için çok sık kullanırız bu kelimeyi. Birileri bir konu üzerine hesap yaparak yola çıkar, fakat bu hesabın doğru mu, yoksa yanlış mı olduğunu, maalesef bir bilene sormazlar? Yapılan hesap içerisinde, kimin ya da kimlerin ne kadar menfaati olacaktan ziyade kişi kendisinin ne kadar menfaati olacak, onun hesabını yapar. Filmin sonunda ise mutlaka ilahi adalet tecelli eder ve Allah’ın hesabı ortaya çıkar.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki Elazığspor içinde çok hesaplar yapıldı ve yapılıyorda. Başkan ve yöneticiler ayrı hesap peşindeler. Şehri idare edenler ayrı bir hesap içerisindeler. Siyasilerimiz bam başka bir hesap içerisindeler. Teknik kadro ve futbolcular ayrı bir hesap içerisindeler. Kulüpten nemalananlar ayrı bir hesap içerisindeler. Yönetimi sevenler ayrı bir hesap içerisindeler. Sevmeyenler başka bir hesap peşindeler. Hulasa takımı Süper Lig’de olduğu için gurur duyan, onunla sevinen, onunla üzülen belli başlı belirli bir sayıdaki gariban taraftarın dışında herkesin bir hesabı var, Elazığspor ile ilgili!

Ben Elazığspor üzerinde bu kadar hesap kitap yapanlar olduğu için inanın küme düşmesine çok üzülmedim. Üzüldüğüm tek nokta, senelerdir “şampiyon mu olacağız yâda küme düşecek miyiz” diye, bu güne kadar samimiyetinden hesap yapanların, dün akşam başlarını öne eğik olarak Atatürk Stadyumunu terk etmeleri. Başkan Selçuk Öztürk’e neden üzüleyim? Bu güne kadar han ki uyarımızı dikkate aldı ki ben ona üzüleyim? Sezon başında yaptığı hesabı bizimle birgün paylaştımı ki ben ona üzüleyim? Bugüne kadar aldığı hanki kararı, bırakın bizimle paylaşmayı, Elazığ’da senelerini bu işlere harcamış kişiler ile paylaştı? Ta Haziran ayında köşeme taşıdığım “torpilli çocuklar ile bu iş yürümez” yazımı okudu mu acaba? Ve benim gibi birçok konuda görüşlerini dile getiren hangi arkadaşımızı kaale aldı!

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapmış olduğu basın toplantısında kötüleri örnek vererek, küme düşsek te takımı bırakmayacağız demek, ne kadar doğru? Her yönü ile dünyanın 8. ligi olan Süper Lig’in kıymetini bilmeyip, PTT 1. Lig’i benimsemek doğru bir hesap mı?  

Sabah bir iş için üniversitemiz hastanesine gittim. Yoğun bakım ünitesinin önünde maliyeden tanıdıklara rastladım. Geçmiş olsun hayrola dediğimde, dün maç esnasında Atatürk Stadyumunda benimde tanıdığım Hazar Vergi Dairesinde çalışan bir arkadaşımızın kalp krizi geçirdiğini ve şuanda yoğun bakımda olduğunu söylediler.  Elazığ ve Elazığspor’dan başka hiç bir hesabı olmayan bu arkadaşımızın kalbi dayanamamış yaşanan atmosfere. Onu bu kadar üzüntüye sokanların bi haber olduğu kardeşimize, Allah’tan şifalar diliyorum. Rabbim tez zamanda şifalar verir inşallah.

Gerçek Elazığspor taraftarlarına ve samimiyet ile mücadele eden futbolcu kardeşlerime, geçmiş olsun dileklerimi iletirken, bundan sonraki süreçte Elazığspor üzerinde yapılacak hesapların, daha çok toplum menfaatine yapılmasını temenni ediyorum...

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!