NEREDE HATA YAPTIK? - Yusuf Boydak

NEREDE HATA YAPTIK?


Çoğu kez hepimiz konuşmuşuzdur “Süper Lig, bizim ligimiz değil” diye. İşin doğrusu bende şehri yönetenlerin takma olan sözde ilgilerini yakından görünce zaman zaman aynı düşünceye kapılmadım değil! Ama hep birlikte şahit olduk ki Süper Lig gelirlerini iyi kullanırsanız, Türkiye’nin bir numaralı ligi olan bu ligde çok rahat yaşam şansı bula bilirsiniz. 

Çünkü kim ne söylerse söylesin bu ligde iyi planlama yaparsanız, yıllık yaklaşık 40 milyon (eski parayla trilyon) geliriniz olur ve bu gelir sizi bu ligde yaşatmaya yeterlidir.

Geçtiğimiz hafta Başkan Selçuk Öztürk, bir basın toplantısı yaparak, hakemlerin verdiği kararlar ile Elazığspor’u küme düşürdüğünü söyledi. Başkan belki bu konuda bir yere kadar haklıdır, fakat başkan kendi yaptığı hatalardan hiç bahsetmedi! Özgür Öztürk ve Yasir Elmacı’yı kim bu takımın başına getirdi? Soliyet’i kim tercih etti? İki sezonda yaklaşık 80 civarında futbolcuyu kim transfer yaptı? İkinci sezonunda Elazığspor neden sponsorsuz kaldı? Yapılan transferler neden ilimizin şartlarına göre yapılmadı? Neden şehirde birlik ve bütünlük sağlanmadı? Neden futbol federasyonunda gerekli lobiyi oluşturamadık? Gibi, daha birçok sorunun ortada kaldığı bir ortamda, bu takımın küme düşmesini sadece hakemlere bağlamak, ne kadar doğrudur?  Özeleştiri yapmazsanız bir sonraki sezonda aynı hataları yapar ve inanın başarılı olamazsınız!

Başkan Selçuk Öztürk, yapmış olduğu basın toplantısında önümüzdeki sezon da göreve devam ederek, takımı tekrar Süper Lig’e çıkaracağını söyledi. Bu hadise mümkün ola bilir mi? Elbette ola bilir! Fakat yukarıda saydığımız hatalar düzeltilir ve tekrar yapılmazsa tekrar Süper Lig’e çıkarız. Bunun örnekleri de var. Bakın, İstanbul Büyük Şehir Belediyespor ve Mersin İdman Yurdu, önümüzde bize iyi bir örnek. Ama önce şehrin bu işe yeniden inandırılması gerek. Bunu yapacakta mevcut yönetim kurulu. Oturup yeni sezonun iyi bir planlamasını yapmaları gerek. İki sezonda neler yapıldı yada neler yapılamadı bunların iyi incelemeleri ve yapılacak hatalar asgariye indirilmeli.

Elazığ’daki futbol geçmişi olan arkadaşlarımızla bir araya gelinip, “biz nerede hata yaptık” diye mutlaka bir istişare toplantısı yapılmalı. Ve bu toplantıdan çıkacak sonuçlar mutlaka dikkate alınmalı. Bu şehirde Özgürlerin, Yasirlerin görevini çok çok daha iyi yapacak arkadaşlar ile görüşülüp, kulüp mutlaka kurumsal bir yapıya kavuşturulmalı!

Doğu futbolunun öncüsü olan bu aziz diyarın çocuklarına güvenilerek, el birliği ile bu şehrin hakkı olan Süper Lig’e, zaman geçmeden Elazığspor tekrar çıkartılmalı! Hata yapıla bilir. Ama asıl olan hatanın nerede yapıldığı ve hatanın düzeltilmesidir!

Son iki sezonda yaşananlar bize birşeyi öğretti, inanın bizim Lig’imiz Süper Lig...

Soma’da hayatını kaybeden 301 vatan evladına Allah’tan rahmet dilerken, kederli ailelere ve ulusumuza başı sağolsun diyor, bu tür hatalarında bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum...

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!