SIKINTIDAN UZAKLAŞMAK! - Yusuf Boydak

SIKINTIDAN UZAKLAŞMAK!


                      Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan ölümler şahsımı hayli sıkıntıya sokmuştu. Mensubu bulunduğum Fırat Üniversitesinde uzun yıllar birlikte olduğum çok değerli büyüğüm, ağabeyim, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Orhan’ı geçirdiği kalp krizi sonrası kaydettik. Ardından Fırat Yılmaz Çakılcıoğlu cinayeti. Sevgili Bülent Tekin ağabeyimizin annesini kaybedişi v.s birçok ölüm haberi peş peşe gelince çok sıkıntılı birkaç gün oldu benim için. Rahmete kavuşan tüm dostlarımızın mekânı cennet olur inşallah.

            Tabi ki hayat devam ediyor! Bu nedenle metanetli olunmalı ve bu sıkıntılardan uzaklaşmak için gayret gösterilmeli. Bu arda beni bu sıkıntılardan uzaklaştıracak bir durum gerçekleşti. Marmara Elazığ’lılar Derneği bu güne kadar basında görev yaparak memleketimize yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı, 70’e yakın meslektaşımız gibi beni de bir plaket ile onurlandırdı. Yaşanan bu olay, bu kadar sıkıntıdan, az da olsa beni uzaklaştırmış oldu. Ben MARED Başkanı Mahmut Kahraman ve yönetimine bu güzel davranıştan ötürü, bir kez daha teşekkür ediyorum.

            Elazığspor’un bu haftaki almış olduğu 3 puanda tıpkı bizim gibi yaşamış olduğu sıkıntılarından, az da olsa uzaklaşmasına neden oldu. Şimdi, sıkıntıdan uzaklaşan yöneticiler, hocalar ve futbolcular, daha sağlıklı düşünecekler ve daha sağlıklı kararlar ala bilecekler. Bu nedenle yok rakip kötüydü, zayıftı gibi moral bozucu söylemleri uzak durmak lazım…

            Temennim o ki elde edilen bu moral ile arka arkaya bir seri yakalayalım ve hiç olmazsa bu sene de play-off heyecanı yaşayalım!

            Tabi bu arada Başkan Selçuk Öztürk’de yaşanan maddi sıkıntılardan kulübü uzaklaştırmak düşüncesinde olacak ki kulüp başkanlığından istifa etmeden, iktidar partisinden milletvekili aday adayı oldu. Selçuk başkanın bu konudaki düşüncesini tam olarak bilmiyorum fakat Elazığspor’u siyasete alet etmek elbette ki hoş bir durum değil!

            Kendisi aday adayı olmamış olsa idi, iktidar partisinin 60’a aşkın Karun gibi aday adayına baskı yapıp Elazığspor’a bir maddi kaynak sağlana bilirdi. Şimdi başkanın bizzat kendisi de aday adayı olduğu için diğer aday adaylarından, maddi destek isteyemeyecek ve az da olsa yaşanan maddi sıkıntıdan takımı kurtaramayacak…

            Elazığspor, hafta sonu puan sıkıntısını üstünden atması için çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Gaziantep karşılaşmasını kazandığımız taktir de, rakiple aramızdaki puan farkını çok açacağız ve belki de küme düşme kelimesini, sezon sonuna kadar bir daha hiç ağzımıza almayacağız.

            İsteğim o ki Elazığspor sıkıntılardan uzaklaşmak için bu düşünce ile sahaya çıksın ve bu haftayı da 3 puan ile geçerek taraftarını da sıkıntılarda uzaklaştırsın….

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!