Şimdi Rahatladık - Yusuf Boydak

Şimdi Rahatladık


Aslında Manisaspor maçı için içimden bir his, oldukça rahat olmamı söylüyordu. Nitekim maç süresince de oldukça rahattım. Oysaki Ümit Hoca, hafta içerisinde yapmış olduğu basın toplantısında bu maç için endişeli olduğunu söylemiş ve kafamızda bazı soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Ümit Hocanın, endişesinin nedeni bir gün önce aynı sahada oynanacak olan Şanlıurfaspor - Orduspor maçında sahanın bozulacak olması ve Elazığspor’un bozuk sahada iyi futbol oynayamayacak olmasıydı!

Ama korkulan olmamıştı ve Atatürk Stadyumunun zemini bir gün önce maç yapılmasına rağmen futbol oynamaya elverişli idi. Manisaspor maçı, henüz erken olmasına rağmen Elazığspor için çok önemli bir virajdı. Elazığspor bu maçı kazanır ise üst sıralarda yer alacak ve play-off oynama hesapları yapmaya başlayacaktı. Kaybettiği takdirde ise kümede kalma hesaplarında olacaktı ki bu durum hepimizi karamsarlığa itecekti. Çok şükür ki korkulan olmadı ve Elazığspor haftayı 3 puan ile geçerek üst sıralarda yer aldı. Şimdi bundan sonraki süreçte artık top yönetim kurulundadır. Manisaspor maçı bize şu mesajı verdi. Eğer ki yönetim işi sıkı tutar ise bu takım üst sıralardan kopmaz ve devre arası yapacağı bir iki transfer ile rahatlıkla ilk 6 içerisinde yer alır. İlk iki olamaz mı? Şu aşamada zor bir durum!

Manisaspor karşılaşmasına Orduspor kadrosu ile çıkan Elazığspor, büyük ölçüde ideal 11’inide bulmuş gibi. Zorunluluk olmadıkça Ümit Hocanın bu kadroyu kolay kolay bozmayacağını düşünüyorum. Manisaspor maçında oynanan futbol ve alınan sonuç bizi tatmin etse de Elazığspor takım olarak daha iyi ola bilir. Kalitesine ve uyumuna inandığımız bu takım işi ikinci devreye bırakmadan, ilk devrede de bitire bilir. Özellikle hücum oynayan futbolcularımız biraz daha iyi organize oldukları takdirde, daha erken ve daha çok gol atabiliriz.

Beni üzen ve endişelendiren asıl konu, Atatürk Stadyumunun tribünlerinin boş kalması. Süper Lig’den düşen bir takımın yeniden moral bulması ve toparlanması için tribünlerin dolu olması şart. İç sahada üçüncü maçımızı oynadık tribünler yine boş. Haydi ilk iki maçı anlıyorum da bu maç tribünlerin boş kalması bordo beyazlı taraftarlara yakışmadı. Manisaspor maçını izleyen biletli sayısı 950 kişi. Pasolig kartını bahane edenler var. Yıllardı Elazığspor diye yatıp kalkanlar halen daha Pasolig kartı almamışlar. Bunların bir çoğunun da maddi durumu, Vallahi benden çok çok iyi. Son gün kaç tanesi beni aradı Pasolig satılmıyor ne yapacağız diye? Ya Allah aşkına geçen yıldan beri bu kart satılıyor siz neredesiniz? Bunun bir tek açıklaması var, demek ki sizde şuana kadar bedavacıymışsınız! Başkada izahı yok!

Manisaspor maçında tribünler dolu olmuş olsa idi, yönetim, “evet taraftar yeniden Süper Lig’i istiyor” mesajını alır ve biran önce Süper Lig hesaplarına başlardı. Ama bu boş tribünlerden alınan mesaj “olsa da olur, olmasa da olur” anlamı taşıyor.

Allah için şu takımı artık yalnız bırakmayalım!

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!