Ve Kredi Tükendi! - Yusuf Boydak

Ve Kredi Tükendi!


Elazığspor 6 puanlık maçta rakibi Kayseri Erciyesspor’a karşı çok kötü bir futbol ortaya koyarak, sahadan 3 – 0 mağlup ayrıldı ve bu güne kadar elde etmiş olduğu tüm kredileri tüketerek, yeniden küme düşme hattında yer aldı.

Sezonun ikinci devresine iyi bir başlangıç yaparak küme düşme hattının üstünde yer alan bordo beyazlılar, son haftalarda ortaya koynuş oldukları kötü futbolu, Kayseri’de de tekrarlayınca daha istekli ve arzulu bir futbol ortaya koyan ev sahibi takım, henüz karşılaşmanın 17. dakikasında skoru 2 – 0 yaptı. 45. dakikada da skoru belirleyerek, sahadan 3 puan ile ayrılan taraf oldu ve kümede kalma şansını oldukça artırdı. Oysaki bugün bu maçı biz kazanmış olsa idik kümede kalma adına çok önemli bir başarı elde etmiş olacaktık.

Siyasi bir süreç yaşadığımız için bende siyasetin içerisinde aktif rol aldığımdan bir süre Elazığspor ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşamamıştım. Ama bu süre içerisinde tüm maçları izleme şansı buldum. Doğrudur, takım içerisinde bazı futbolcuların erken formu düştü. Ama bu form düşüklüğünün asıl nedenlerini iyi bilmek lazım! Bence takımın bu çıkışına yönetim kurulu ayak uyduramayarak, futbolcuların alacaklarını zamanında ödeyemedi ve bu form düşüklüğüne maddi sıkıntılar önemli etken oldu. Oysaki bundan önceki yazlılarımızda hep belirtmiştik, Takım çıkış yakaladı, bu takım dış etkenlerden korunmalı diye. Yani takıma özellikle maddi sıkıntılar yansıtılmamalı diye. Biz iyi biliyoruz ki takım bugüne kadar hep primlerle buraya kadar geldi ve futbolcuların asıl alacakları hep askıya alındı. Ve sonuç ortada!

Şimdi fikstüründe azizliği eklenince önümüzde çok sıkıntılı bir 6 hafta kaldı. Bu 6 haftada sırası ile Gaziantepspor ( içeride seyircisiz oynanacak), Bursaspor (deplasman), Galatasaray (içeri), Antalyaspor (deplasman), Beşiktaş (içeri), Çaykur Rizespor (deplasman) maçları oynanacak. Son oynadığımız karşılaşmalara bakar isek, kalan bu maçların hangisinden galibiyet alma şansımız yâda gücümüz var? Yani işimiz çok zor artık!

Yapılacak tek iş, Elazığspor’da seferberlik ilan etmek ve kalan tüm maçlara final havasında hazırlanmak. Bunun içinde en başta yönetim kurulu belirli bir miktarda para bulup bu hafta başında futbolculara dağıtılıp, tüm izinleri iptal edip, kulübün kapılarını dış dünyaya kapatıp, biran önce saha sonucu almaya bakacak.

Aksi takdirde tükenen kredimiz alınacak bir kötü sonuçta krize dönüşecek ve Elazığspor, yaşamış olduğu bu sıkıntılı durumdan bir daha kurtulamayacak. 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!