ELAZIĞ TSO'NUN SORUNLARA ÇÖZÜM GİRİŞİMLERİ

Elazığ TSO Meslek Komiteleri Çalışma Komisyonu ve Meslek Komite Üyelerince sektörel sorunların tespiti ve çözümüne yönelik Elazığ TSO'ya bildirilen talepler doğrultusunda, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimler devam ediyor. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan 2021 yılı Ocak ve Şubat döneminde yapılan girişimleri madde madde paylaşarak bilgilendirme yaptı.

PAYLAŞ

Her bir üyemizin sorunun çözüme kavuşturulmasına özen gösteriyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Üye ziyaretleri ve saha çalışmalarında bulunan Elazığ TSO Meslek Komiteleri Çalışma Komisyonu Üyeleri ile Meslek Komite Üyelerinin Odaya bildirdikleri her bir hususun çok değerli olduğunu ve bu sorunların çözümü için tüm girişimlerin devam ettiğini söyledi.

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Meclis Başkan Vekilimiz Veli Aksu Başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyemiz Zülfü Altıntaş, Basın Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürümüz Etem Yalın ve Meslek Komiteleri Sekreteri Serkan Özdemir’den oluşan Meslek Komiteleri Çalışma Komisyonumuz gerçekten çok özverili bir şekilde gayret göstermektedirler. Komitemiz hem Meslek Komite Toplantılarımızın organize edilmesi hem de Meslek Komite Üyelerince saha çalışmalarında elde edilen her bir sorunun çözüme kavuşturulmasına yönelik hazırlıklar yapmakta ve gerekli tüm kurumlarla iletişim sağlamaktadırlar.

Ocak ve Şubat ayları içerisinde; Meslek Komite Üyelerimizin hem üye hem de sektörel sorunların tespiti noktasında çok güzel çalışmaları ve girişimleri olmuştur. Ben her bir Meslek Komite Üyemize bu gayret ve girişimleri için teşekkür ediyorum. Neticede tek amacımız üyelerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve sekötrel sıkıntıların çözümüdür.

Valiliğimiz, Belediyemiz, TOBB ve ilgili tüm kurumlar nezdinde bu süre içerisinde yaptığımız bazı girişimleri hatırlatmak ve kamuoyunu bilgilendirmek isterim.

Ø İş-Kur İl Müdürlüğü’nden İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda görüşülmek üzere Elazığ ilinin Rekabet üstünlüğü olan ve öncelikli sektörleri raporu hazırlanmış ve 2021 yılı mesleki eğitiminde bu tabloların değerlendirilmesi talep edilmiştir.

Ø Elazığ TSO tarafından TOBB’ye gönderilen yazı ile 2020 yılında Adalet Bakanlığı tarafından Odamızın talebi üzerine Elazığ’da 5. Noterliğin açılmasına karar verilmiş ancak aradan geçen süre içerisinde konunun hala beklemede olduğu, 5. Noterliğin ilin doğu bölgesinde, 6. Noterlik talebimizin ise Ataşehir Mahallesinde ivedilikle açılması talebinde bulunulmuştur.

Ø Elazığ TSO, FKA, İl Tarım Müdürlüğü, Ağın İlçe Tarım Müdürlüğü ve STK’ların müşterekliğinde daha önceki yıllarda Coğrafi Ürünlerin Tescili için yapılan çalışmalar neticesinde Elazığ’a kazandırılan Coğrafi İşaretli Ürünlerin başvuru sahibinin Elazığ TSO olarak feragatname verilmesi ilgili kurumlardan talep edilmiştir. Bu çalışmayla amaçlanan Coğrafi Tescilli Ürünlerimizin özel etiketle piyasadaki diğer ürünlerle ayrıştırılmasını sağlamak ve üreticisine daha yüksek katma değer sağlamaktır.

Ø Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden Üniversite bünyesinde Eczacılık Fakültesinin açılması hususunda girişimlerde bulunulması talep edilmiştir.

Ø Elazığ TSO, Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyareti vesilesiyle Meslek Komitelerimizden alınan geri bildirimler neticesinde, iş dünyasının müşterek talepleri ve sorunları rapor haline getirilmiş ve Sayı Cumhurbaşkanımıza takdim edilmiştir.

Ø Elazığ TSO Coğrafi Ürünler Çalışma Komisyonumuz marifetiyle hazırlanan Elazığ’ın yöresel değerlerinden olan Elazığ Harput Çedene Kahvesi ve Keban Biberi dosyaları hazırlanmış ve resmi müracaatı Türk Patent Enstitüsüne yapılmıştır.

Harput TV

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN