Ekonomi

Elazığ'da kurbanlık satışları devam ediyor Elazığ'da kurbanlık satışları devam ediyor
Elazığ'da tatlıcıların bayram yoğunluğu Elazığ'da tatlıcıların bayram yoğunluğu
Elazığ'da ihracat, geçen seneye göre yüzde 168,57 oranında arttı Elazığ'da ihracat, geçen seneye göre yüzde 168,57 oranında arttı
Tescilli 'Keban biberi' işini büyüttü, verimi arttırıp ihracata başladı Tescilli 'Keban biberi' işini büyüttü, verimi arttırıp ihracata başladı
Elazığ'da  11 bin 870 dekar tarım alanı su ile buluşacak Elazığ'da 11 bin 870 dekar tarım alanı su ile buluşacak
Elazığ'da erkenci üzüm hasadı Elazığ'da erkenci üzüm hasadı
Elazığ'da 197 KÖYDES projesi hayata geçirilecek Elazığ'da 197 KÖYDES projesi hayata geçirilecek
TOKİ'nin Elazığ'da konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsası yarın satışa çıkıyor TOKİ'nin Elazığ'da konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsası yarın satışa çıkıyor
TOKİ, Elazığ'da konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsayı satışa çıkardı TOKİ, Elazığ'da konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsayı satışa çıkardı
Kuraklık hasadı başlayan buğdayı da vurdu, rekolte yüzde 70'lere kadar düştü Kuraklık hasadı başlayan buğdayı da vurdu, rekolte yüzde 70'lere kadar düştü
Elazığ 5 ayda 146 milyon 282 bin dolar ihracat yaptı Elazığ 5 ayda 146 milyon 282 bin dolar ihracat yaptı
Elazığ'da Kız Kardeşim projesine start verildi, ürünler Türkiye ve dünya pazarında yer alacak Elazığ'da Kız Kardeşim projesine start verildi, ürünler Türkiye ve dünya pazarında yer alacak
Topraksız tarım hem kadınlara iş kapısı oldu, hem de yılın 10 ayında üretim yapılmaya başlandı Topraksız tarım hem kadınlara iş kapısı oldu, hem de yılın 10 ayında üretim yapılmaya başlandı
Türkiye'nin üretim merkezi Elazığ'dan dünyaya Türk Somonu Türkiye'nin üretim merkezi Elazığ'dan dünyaya Türk Somonu
Elazığ Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı Elazığ Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı
Elazığ'da FKA'nın desteklediği 5 proje hayata geçiriliyor Elazığ'da FKA'nın desteklediği 5 proje hayata geçiriliyor
Bir çok ülkeye satılan kurutmalık domatesin fideleri toprakla buluştu Bir çok ülkeye satılan kurutmalık domatesin fideleri toprakla buluştu
Bölge genelinde 87  milyon dolar ihracat gerçekleşti, Elazığ 56 milyon dolarla rekor kırdı Bölge genelinde 87 milyon dolar ihracat gerçekleşti, Elazığ 56 milyon dolarla rekor kırdı
Kuraklık ve toz taşınımı arıcıları vurdu, son 10 yılın en kötü sezonu Kuraklık ve toz taşınımı arıcıları vurdu, son 10 yılın en kötü sezonu
BAŞKAN ULAŞ'TAN  DESTEKLERDEN FAYDALANACAK ESNAFLARA UYARI! BAŞKAN ULAŞ’TAN DESTEKLERDEN FAYDALANACAK ESNAFLARA UYARI!
Ekonomi Haberleri

Elazığ'da kurbanlık satışları devam ediyor

Elazığ'da hayvan pazarına sabahın ilk ışıklarıyla gelen hayvan üreticileri öğle saatlerine kadar getirdikleri kurbanlıkları satmaya çalışıyor.

Elazığ'da tatlıcıların bayram yoğunluğu

Elazığ'da Kurban Bayramı öncesi tatlı imalathanelerinde yoğunluk arttı.

Elazığ'da ihracat, geçen seneye göre yüzde 168,57 oranında arttı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde 61 milyon 543 bin dolar ihracat yapıldığını belirterek, 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde 165 milyon 285 bin dolar ihracat yapıldığını görüyoruz. Artış oranı yıllık bazda geçen seneye kıyasla yüzde 168,57'dir. Yıl sonu itibarı ile son 10 yıllık rekorun kırılması muhtemeldir dedi.

Tescilli 'Keban biberi' işini büyüttü, verimi arttırıp ihracata başladı

Elazığ'da meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra bölgede endemik olarak yetişen, tescilli 'Keban biberi' işine giren 30 yaşındaki Kadir Celayir, verimi yüzde 60'lara kadar çıkararak ürünlerini yurt dışına göndermeye başladı.

Elazığ'da 11 bin 870 dekar tarım alanı su ile buluşacak

Elazığ'da yapımı biten Sarıcan Göletinin, sulama şebekesi çalışmalarının tamamlanması ile 11 bin 870 dekar tarım arazisi su ile buluşacak.

Elazığ'da erkenci üzüm hasadı

Türkiye'nin üzüm konusunda sayılı illeri arısında yer alan ve coğrafi işaretli ürünleri bulunan Elazığ'da, yaşanan kuraklığa rağmen son yıllarda denenen İlkeren ve Prima cinsi erkenci üzüm hasadına başlandı.

Elazığ'da 197 KÖYDES projesi hayata geçirilecek

Elazığ'da 33'ü merkez olmak üzere 197 KÖYDES Projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Erkaya Yırık, 2021 yılı iş sezonu itibariyle bu yıl deprem sonrasında devletimiz önemli miktardaki rakamları Elazığ'ımız için yatırım yapılmak üzere vermiş durumda. KÖYDES olarak 45 buçuk milyon liralık bir ödeneği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı marifetiyle ilimizde KÖYDES projeleri hazırlanmak üzere gönderildi dedi.

TOKİ'nin Elazığ'da konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsası yarın satışa çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu. Satışın yarın açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.

TOKİ, Elazığ'da konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsayı satışa çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu. Satışın 6 Temmuz'da açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.

Kuraklık hasadı başlayan buğdayı da vurdu, rekolte yüzde 70'lere kadar düştü

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini etkileyen kuraklık, Elazığ'da arpa gibi hasadı başlayan buğdayı da vurdu. Mevsim şartları ve kuraklıktan dolayı verim hem üründe hem de samanda yüzde 50 ile 70 arasında düşüşe neden oldu.

Elazığ 5 ayda 146 milyon 282 bin dolar ihracat yaptı

Elazığ ihracatta son 5 ayda 146 milyon 282 bin dolar ihracatla Doğu Anadolu ve TRB illeri içerisinde ilk sırada yer aldı.

Elazığ'da Kız Kardeşim projesine start verildi, ürünler Türkiye ve dünya pazarında yer alacak

Ülke genelinde ilk aşamada 10 ilde uygulamasına karar verilen 4'üncü il olarak Elazığ'da eğitimlerine başlanan Kız Kardeşim Projesi kapsamında bilgi veren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, kadınların ürettikleri ürünlerin sadece Türkiye pazarında değil, dünya pazarında da yer alacağını söyledi.

Topraksız tarım hem kadınlara iş kapısı oldu, hem de yılın 10 ayında üretim yapılmaya başlandı

Elazığ'da 30 dönümlük alanda kurulan topraksız serada yılın 10 ayında 900 ton salkım domates üretimi yapılması hem kadınları iş kapısı oldu, hem de Elazığ başta olmak üzere komşu illerin ihtiyacını karşılamaya başladı.

Türkiye'nin üretim merkezi Elazığ'dan dünyaya Türk Somonu

Türkiye'de Alabalık üretiminde ilk sırada yer alan Elazığ'ın Keban ilçesinde modern tesislerde üretilen Türk Somonları Avrupa ve Rusya'dan sonra Japonya, Amerika ile Kanada'ya da ihracat edilerek hem şehrin hem ülkenin ekonomisine katkı sağlıyor.

Elazığ Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı

Elazığ'da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi için toplantı gerçekleştirildi.

Elazığ'da FKA'nın desteklediği 5 proje hayata geçiriliyor

Elazığ'da Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) desteğiyle hayata geçirilmesi için hazırlanarak onayları alınan 5 proje ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bir çok ülkeye satılan kurutmalık domatesin fideleri toprakla buluştu

Elazığ'da ekilen ve başta Türkiye pazarı olmak üzere bir çok ülkeye ihraç edilen domateslerin fide ekimini düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Bölge genelinde 87 milyon dolar ihracat gerçekleşti, Elazığ 56 milyon dolarla rekor kırdı

Türkiye İstatistik Kurumunun Nisan ayı verilerine göre Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'yi kapsayan bölgede toplam 87 milyon dolardan fazla ihracat, 14 milyon 694 bin dolarlık ise ithalat yapıldı. Elazığ'ın ihracatı Nisan ayında rekor seviyeye ulaşarak 56 milyon 610 bin dolar olarak gerçekleşti.

Kuraklık ve toz taşınımı arıcıları vurdu, son 10 yılın en kötü sezonu

Geriye dönük tarihlere bakıldığında son 10 yılın en kötü sezonunu yaşadıklarını belirten Elazığ Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Fırat Canbay, kuraklıkla birlikte, toz taşınımının kendilerini olumsuz etkilediğini ve rekoltede yüzde 50'ye yakın düşüş beklediklerini söyledi.

Toplam 842 haber.