Ekonomi

Elazığ TSO'nun AVM'lerle İlgili Düzenleme  Önerisi Bakanlık Gündeminde… Elazığ TSO’nun AVM’lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde…
Meslek dededen toruna geçti, sabunlar online ticaretle ülke pazarına girdi Meslek dededen toruna geçti, sabunlar online ticaretle ülke pazarına girdi
Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları Semineri Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları Semineri
28 kadın bir araya geldi, yöresel ürünlerle pazara girdi 28 kadın bir araya geldi, yöresel ürünlerle pazara girdi
Elazığ TSO'dan 'Dış Ticaret Protokolü' Elazığ TSO'dan 'Dış Ticaret Protokolü'
DSİ Genel Müdürü Yıldız,' Elazığ'da son 18 yılda 15 baraj inşa ettik' DSİ Genel Müdürü Yıldız,' Elazığ'da son 18 yılda 15 baraj inşa ettik'
Elazığ TSO Meclis Başkanı  Yaşar,'Karakoçan'da Besi OSB projesinin başlatılması için süreçler start almıştır' Elazığ TSO Meclis Başkanı Yaşar,'Karakoçan'da Besi OSB projesinin başlatılması için süreçler start almıştır'
Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı
Devletten Aldığı Destekle Çiftlik Sahibi Oldu Devletten Aldığı Destekle Çiftlik Sahibi Oldu
ELAZIĞ TSO 2020 FAALİYET RAPORU YAYINLANDI ELAZIĞ TSO 2020 FAALİYET RAPORU YAYINLANDI
Elazığ'da üretiliyor, Avrupa ve ABD'li sağlıkçılara gönderiliyor Elazığ'da üretiliyor, Avrupa ve ABD'li sağlıkçılara gönderiliyor
Memur-Sen Elazığ Şubesi'nden 'seyyanen zam' talebi Memur-Sen Elazığ Şubesi'nden 'seyyanen zam' talebi
E-İhracatla Yeni Fırsatlar Yakalamak Mümkün! E-İhracatla Yeni Fırsatlar Yakalamak Mümkün!
Şikagoda 'Türkiye Ticaret Merkezi' Açıldı. Şikagoda “Türkiye Ticaret Merkezi” Açıldı.
FKA, 2021 Yılı SOGEP Proje Fikri Önerilerini Bekliyor! FKA, 2021 Yılı SOGEP Proje Fikri Önerilerini Bekliyor!
Elazığ'da besicilere makine ekipman desteği Elazığ'da besicilere makine ekipman desteği
Elazığ TSO Başkanı Aslan:' İş dünyası olarak 2021 için umutlu ve heyecanlıyız' Elazığ TSO Başkanı Aslan:' İş dünyası olarak 2021 için umutlu ve heyecanlıyız'
Elazığ'da pandemi ve yasaklar hindiye talebi azalttı Elazığ'da pandemi ve yasaklar hindiye talebi azalttı
Dünyanın kumaşı artık Elazığ'dan Dünyanın kumaşı artık Elazığ'dan
Elazığ ve Malatya'da bu yıl 87 bin 543 hektar alanda toplulaştırma yapıldı Elazığ ve Malatya'da bu yıl 87 bin 543 hektar alanda toplulaştırma yapıldı
Ekonomi Haberleri

Elazığ TSO’nun AVM’lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde…

Elazığ TSO 14 Meslek Grubunun önerisi üzerine 2020 Aralık ayı içerisinde yerel esnafa destek olunması amacıyla Maliye ve Hazine Bakanlığı, TOBB ve ulusal market zincirlerinin genel merkezlerine gönderilen talep yazısı ile; AVM’lerin Cumartesi günleri saat 13.00’dan sonra hizmet vermesi ve Pazar günleri kapanması teklifi Bakanlık gündeminde…

Meslek dededen toruna geçti, sabunlar online ticaretle ülke pazarına girdi

Elazığ'da 27 yaşındaki Çağrı Selim Akpınar, dedesinin 'sabun üretimi ve satışı üzerine' 80 yıl önce Elazığ'ın en dar sokaklarından birinin üzerinde açtığı 20 metre kare dükkanı işleten babasından devralarak online satışlarla Türkiye pazarına girdi.

Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları Semineri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile TradeValley arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde “Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları” Semineri Tacikistan Büyükelçisi, Başkonsolosu, DEİK Konsey Başkanı, TÜRKONFED İnternational Yönetim Kurulu Başkanının katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirilecektir.

28 kadın bir araya geldi, yöresel ürünlerle pazara girdi

Elazığ'ın Ağın ilçesinde 28 kadın bir araya gelip kooperatif kurup ürettikleri yöresel ürünleri Türkiye'nin dört bir yanına satıp hem yörelerine hem de kendi bütçelerine katkı sağlamaya başladı.

Elazığ TSO'dan 'Dış Ticaret Protokolü'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO), üyelerine e-ticaret platformu üzerinden dış ticaret hizmeti sunulması için protokol imzaladı.

DSİ Genel Müdürü Yıldız,' Elazığ'da son 18 yılda 15 baraj inşa ettik'

Tarımın en önemli illerinden biri olan Elazığ'da ziraatın daha da gelişmesi için son 18 yılda kente 84 adet tesis ile 2 milyar 509 milyon 152 bin 989 TL yatırım yaptıklarını belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Elazığ'da son 18 yılda 15 baraj inşa ettik. İnşaatı devam eden 1 baraj ile 2 bin 330 dekar arazi daha sulamaya açılacakdedi.

Elazığ TSO Meclis Başkanı Yaşar,'Karakoçan'da Besi OSB projesinin başlatılması için süreçler start almıştır'

Karakoçan İlçesinde Tarıma Dayalı Besi OSB kurulması için düzenlenen toplantının çok verimliği geçtiğini belirten Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Bu büyük projenin başlatılması için süreçler start almıştır' dedi.

Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO 14 Meslek Grubu Toplantısı zoom üzerinden Meclis Başkan Vekili Veli Aksu başkanlığında yapıldı. Toplantıda Meslek Komitelerinin 2021 yılı çalışma programı, hedefleri ile ölçe değerlendirme gibi süreçlerin takibi hususları görüşülerek karara bağlandı.

Devletten Aldığı Destekle Çiftlik Sahibi Oldu

Elazığ'da inşaatlarda alçıpan yapan 3 çocuk babası Alaatin Temel, kışın iş olmadığı için kendi işini yapmaya karar verdi, devletten aldığı yüzde 45 hibe desteği ile 1,5 milyon liralık yatırım yaparak tavuk çiftliği kurdu.

ELAZIĞ TSO 2020 FAALİYET RAPORU YAYINLANDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, tarafından 2020 Yılı Faaliyet Raporu dijital yayın olarak hazırlanarak Oda Web Sitesi üzerinden yayınlandı. Yayın hakkında bilgi veren Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Oda yönetiminde şeffaflığın esas alındığını belirterek, “İlimiz ve tüm dünya açısından çok zor bir yılı geride bırakmış olmamıza rağmen, ilimizin kalkınma ve gelişmesi için belirlemiş olduğumuz Stratejik Plana sadık kalarak ağır ilerlemiş olmasına rağmen tüm çalışmalarımızı şeffaf bir şekilde üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Elazığ'da üretiliyor, Avrupa ve ABD'li sağlıkçılara gönderiliyor

Elazığ'da açtığı tekstil atölyesinde korona virüsü (Covid-19) fırsata çevirip istihdam ettiği kişi sayısını 50'ye yükselten genç girişimci, sağlıkçılar için ürettiği tek kullanımlık tulumları Avrupa, Ortadoğu ülkeleri ve ABD'ye ihraç etmeye başladı.

Memur-Sen Elazığ Şubesi'nden 'seyyanen zam' talebi

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada, Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır diyerek seyyanen zam talebinde bulundu.

E-İhracatla Yeni Fırsatlar Yakalamak Mümkün!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, B2B e-ihracat platformu TradeValley ile birlikte Elazığ TSO Üyelerine özel, ihracat ve e-ihracat konulu web semineri gerçekleştirildi. Seminere Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ile TradeValley Satış ve İş Geliştirme Müdürü Güçlü İlalmak katıldılar.

Şikagoda “Türkiye Ticaret Merkezi” Açıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Ticaret Bakanlığının desteği, oda ve borsaların katkılarıyla Şikago'da kurduğu Türk Ticaret Merkezi (TTM)’nin video konferans ile açılışı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın da yer aldığı Oda-Borsa Başkanlarının katılımıyla yapıldı.

FKA, 2021 Yılı SOGEP Proje Fikri Önerilerini Bekliyor!

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında proje fikri önerileri alınmaya başlandı.

Elazığ'da besicilere makine ekipman desteği

Elazığ'da küçük ve büyükbaş havyan besiciliği yapanlara yüzde 75 hibeli 2 milyon lira maliyetli makine ekipman desteği verildi.

Elazığ TSO Başkanı Aslan:' İş dünyası olarak 2021 için umutlu ve heyecanlıyız'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği hukuk ve diğer alanlardaki reformlara hız verilmesine ve ekonomiyle ilgili düzenlemeler 2021 için umutlarımızı ve beklentilerimizi yükseltmiş ve iş dünyası olarak bizleri heyecanlandırmıştır. Son açıklanan tedbir ve destekler çok değerli olmuş ve memnuniyetle karşılanmıştırdedi.

Elazığ'da pandemi ve yasaklar hindiye talebi azalttı

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle getirilen kısıtlamalar nedeniyle, yeni yıl önce hindiye de rağbet azaldı.

Dünyanın kumaşı artık Elazığ'dan

İş adamı Ramazan Saka'nın Dünyada Türkiye'den, Türkiye'de Elazığ'dan başka yere yatırım yapmam diyerek başladığı ve tamamlandığında 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Türkiye'nin örnek tam entegre tekstil tesisinin ilk kısmında üretim başladı. Tesiste sadece 5 ayda 120 tır kumaş üretilerek dünyaya satıldı.

Toplam 752 haber.