Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş 'Berat Kandili' Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ mesajında;

“Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

Berat gecesi her birimizi için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme açısından bir lütuftur. Bu gece kin ve nefret duygularından arınma, dargınlıkları sonlandırma, kırılan kalpleri onarma gecesidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), bu gecede Cenab-ı Allah (C.C)'ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceğini, yapılan duaları kabul edeceğini müjdelemiştir. Bu vesileyle Allah’a yakınlaşmak, kardeşlik, birlik ve beraberlik bağlarımızı güçlendirmek için bir vesile olan ve mağfiret gecesi olarak da bilinen bu mübarek gecenin bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulüne vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile Aziz Milletimizin, tüm İslam aleminin Berat Gecesi’ni en kalbi duygularımla tebrik eder, başta ülkemiz olmak üzere insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını, niyaz ediyorum.” dedi.

 

Harput TV

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN