Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ,  '21 Mart Nevruz Bayramı' dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ mesajında şu ifadelere yer verdi

PAYLAŞ

“Kadim Milletimizin sahip olduğu ve geçmişten günümüze kadar yaşattığı kültürel değerlerden biri olan “Nevruz Bayramı”, tüm dünyanın ortak kültürel mirası olup yüzyıllardan beri pek çok insan topluluğunda yeni yılın ve baharın başlangıcı olarak görülür. Nevruz bu yönüyle Orta Asya'dan Balkanlara geniş bir coğrafyada bahar ile doğanın uyanışını, insanlar arasında neşeyi, diriliş ve canlanmayı, bolluk ve bereketi sembolize eder.

Her yıl 21 Mart'ta büyük bir coşkuyla kutlanan “Nevruz Bayramı” şuan yaşamış olduğumuz salgın nedeniyle geçen yıllarda olduğu gibi ihtişamlı kutlanamasa da dünyada her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğunu; her sıkıntının yeniden kurulan birlik, beraberlik,  sevgi ve barışla yeniden düzeleceğini açımlar.

Bu vesileyle; baharın, toplumsal dayanışmanın, yeni başlangıç, uyanış ve umutların sembolü olan “Nevruz Bayramı”nın başta aziz milletimiz olmak üzere tüm dünyaya kardeşlik, sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

Harput TV

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN