Yaşam

15 yıl yatağa bağlı kaldıktan sonra konuşmayı yeniden öğrenip, dikilen koluyla halter kaldırmaya başladı 15 yıl yatağa bağlı kaldıktan sonra konuşmayı yeniden öğrenip, dikilen koluyla halter kaldırmaya başladı
FÜ'de çevre farkındalık etkinliği FÜ'de çevre farkındalık etkinliği
Köyün çevresi yüksek gerilim direkleriyle doldu, vatandaşlar tedirgin oldu Köyün çevresi yüksek gerilim direkleriyle doldu, vatandaşlar tedirgin oldu
Yılan motosikletle şehre geldi Yılan motosikletle şehre geldi
Elazığ'da temel atma ve şehitlik anıtı açılış programı Elazığ'da temel atma ve şehitlik anıtı açılış programı
DSİ Genel Müdürü Yıldız,' 'Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak' DSİ Genel Müdürü Yıldız,' 'Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak'
Mangal kömürü işçilerinin çadırda yaşamı başladı 'Bizim alnımızın teri ve mutluyuz' Mangal kömürü işçilerinin çadırda yaşamı başladı 'Bizim alnımızın teri ve mutluyuz'
Elazığ Valiliği: 'Yangın, ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu kontrol altına alınmıştır' Elazığ Valiliği: 'Yangın, ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu kontrol altına alınmıştır'
Gençlerin 'oyuncaklı sabun' fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor Gençlerin 'oyuncaklı sabun' fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor
Gençlerden alkışlanacak hareket, 3 çocuk annesine ev sürprizi Gençlerden alkışlanacak hareket, 3 çocuk annesine ev sürprizi
Jandarma ekipleri, çevre temizliği yaparak örnek oldu Jandarma ekipleri, çevre temizliği yaparak örnek oldu
Elazığ'da Dünya Çevre  Günü etkinliği Elazığ'da Dünya Çevre Günü etkinliği
Evinin bodrumunda üretiyor, Katar, Rusya, Almanya ve Azerbeycan'a kadar gönderiyor Evinin bodrumunda üretiyor, Katar, Rusya, Almanya ve Azerbeycan'a kadar gönderiyor
Vali Erkaya Yırık, Palu'da evi yanan  nineyi ziyaret etti Vali Erkaya Yırık, Palu'da evi yanan nineyi ziyaret etti
50 milyon yıllık fosil damla kehribardan dünyanın en küçük tespihini yaptı 50 milyon yıllık fosil damla kehribardan dünyanın en küçük tespihini yaptı
Yağışlar olmayınca çeşmeler kurudu, içecekleri suyu bidonlarla getiriyorlar Yağışlar olmayınca çeşmeler kurudu, içecekleri suyu bidonlarla getiriyorlar
Down sendromlu Enes'in Mehmetçik olma mutluluğu Down sendromlu Enes'in Mehmetçik olma mutluluğu
Elazığ'da biten konutlar teslim edilmeye devam ediyor, 376 depremzede daha evlerine kavuştu Elazığ'da biten konutlar teslim edilmeye devam ediyor, 376 depremzede daha evlerine kavuştu
Başkan Şerifoğulları: 'Doğaya yatırım yapmayı sürdürüyoruz' Başkan Şerifoğulları: 'Doğaya yatırım yapmayı sürdürüyoruz'
Elazığ'da esnaf normalleşme süreciyle nefes aldı Elazığ'da esnaf normalleşme süreciyle nefes aldı
Yaşam Haberleri

15 yıl yatağa bağlı kaldıktan sonra konuşmayı yeniden öğrenip, dikilen koluyla halter kaldırmaya başladı

Elazığ'da 20 yıl önce motosiklet kazası geçirdikten sonra kolu kopup dikilen, 15 yıl boyunca yatağa bağlı yaşayan Mustafa Özger (38), doktorların /bir bardak su kaldıramaz' demesine aldırış etmeden azmederek aldığı desteklerle evinin altındaki ahırı spor salonuna çevirerek hayata tutundu. Şimdi tekerlekli sandalyesi ile kendi ihtiyaçlarını gideren, kopan kolu ile 15 kilogramlık halter kaldırmaya başlayan Özger'e eğitim desteği de verilmeye başlandı.

FÜ'de çevre farkındalık etkinliği

Elazığ'da çevre farkındalık etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) akademisyenleri ve öğrenciler kampüs içerisindeki temizlik yaptı, sokak hayvanları için mama bıraktı.

Köyün çevresi yüksek gerilim direkleriyle doldu, vatandaşlar tedirgin oldu

Elazığ'ın Keban ilçesinde bir köyün çevresinde çok sayıda yüksek gerilim hattını taşıyan direkler ile gelişi güzel bırakılan kayalar vatandaşları tedirgin etti.

Yılan motosikletle şehre geldi

Elazığ'ın en işlek caddesinde görülen yılan, kısa süreli paniğe neden oldu. Vatandaşlar tarafından bulunduğu yerden çıkartılan yılan, belediye ekiplerince doğaya salındı.

Elazığ'da temel atma ve şehitlik anıtı açılış programı

Elazığ'ın Yurtbaşı Beldesinde yeni belediye binasının temeli atılırken helikopter kazasında şehit düşen 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş için yapılan şehitlik anıtının açılışı yapıldı.

DSİ Genel Müdürü Yıldız,' 'Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak'

Elazığ'da 2021 yılı sulama sezonunda toplam 185 bin 900 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirten Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 297 milyon 440 bin TL katkı sağlanmasını hedefliyoruz' dedi.

Mangal kömürü işçilerinin çadırda yaşamı başladı 'Bizim alnımızın teri ve mutluyuz'

Mardin'den Elazığ'a gelerek ormanlık alanda odun kömürü yapmak için çadırda yaşayıp çalışmalara başlayan ailelere, Türk Kızılay'ı yardım elini uzattı. Mevsimlik işçi olarak çalışanlardan 7 çocuk babası İslam El, Allah'a şükür, helal lokma kazanmaya çalışıyoruz, harama el uzatmıyoruz. Bu bizim alnımızın teri ve mutluyuz diyerek duygulandırdı.

Elazığ Valiliği: 'Yangın, ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu kontrol altına alınmıştır'

Arıcak ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangınla ilgili açıklama yapan Elazığ Valiliği, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Gençlerin 'oyuncaklı sabun' fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor

Hijyenin önemini çocuklara erken yaşta aşılamak amacıyla kendi imkanlarıyla endemik bir bitkiden elde ettikleri hammaddeden sabun üreten 7 üniversite öğrencisi, içine oyuncak yerleştirdikleri ürünleri şehirleri gezerek hem el yıkama alışkanlığı kazandırıyor, hem de çocuklara eğitim veriyor.

Gençlerden alkışlanacak hareket, 3 çocuk annesine ev sürprizi

Elazığ'da harabe bir evde yaşayan ihtiyaç sahibi 3 çocuk annesi bir kadına, gönüllü gençlerden oluşan bir ekip, ayarladıkları bir evin baştan aşağı bakım ve eşyasıyla hazırlayıp sürpriz yaptı.

Jandarma ekipleri, çevre temizliği yaparak örnek oldu

Elazığ'da jandarma ekipleri çevre temizliği yaparak örnek oldu.

Elazığ'da Dünya Çevre Günü etkinliği

Elazığ'da '5 Haziran Dünya Çevre Günü' çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Evinin bodrumunda üretiyor, Katar, Rusya, Almanya ve Azerbeycan'a kadar gönderiyor

Elazığ'da Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimini tamamlamasına rağmen öğrenip eğitimlerini aldığı ahşap oymacılığı ve altın varak sanatını geliştiren Fatih Bakır, ürünlerini Katar'dan, Azerbaycan'a, Almanya'dan Rusya'ya kadar bir çok ülkeye gönderiyor.

Vali Erkaya Yırık, Palu'da evi yanan nineyi ziyaret etti

Elazığ'ın Palu ilçesinde bugün evi yanan 8 çocuk 25 torun sahibi Nezaket nineyi ziyaret eden Vali Erkaya Yırık, ilgilenilmesi için talimat verdi.

50 milyon yıllık fosil damla kehribardan dünyanın en küçük tespihini yaptı

Elazığlı tespih ustası fosil olarak çıkan çam reçinası 50 milyon yıllık kehribardan dünyanın en küçük damla kehribar tespihini 1 hafta içerisinde tamamladı.

Yağışlar olmayınca çeşmeler kurudu, içecekleri suyu bidonlarla getiriyorlar

Elazığ'da özellikle yağışların azalmasıyla son 10 yıldır çeşmelerin de neredeyse hiç akmadığı bir mezrada vatandaşlar, içme suyunu bidonlarla taşırken, hayvanlarına suyu ise kışın ve bahar aylarında depolarda biriktirdikleri yağmur ile kar suyu sayesinde karşılıyor.

Down sendromlu Enes'in Mehmetçik olma mutluluğu

Elazığ'da Down sendromlu 30 yaşındaki Enes Polat'ın Mehmetçik olma hayalini, İl Jandarma Komutanlığı gerçekleştirdi. Enes'in mutluluğu için her türlü detayı düşünen jandarma ekipleri, hem asker kıyafeti giydirdi, iz takip köpeğiyle gösteri yapıldı ve resmi bulunan pasta hazırlandı.

Elazığ'da biten konutlar teslim edilmeye devam ediyor, 376 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da deprem sonrasında yapımın başlanan tamamlandıkça teslim edilen konutlardan 376'sının daha kura ile hap sahipleri belirlendi.

Başkan Şerifoğulları: 'Doğaya yatırım yapmayı sürdürüyoruz'

Elazığ için çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Doğaya yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Güneş Enerji Santrali'ne (GES) yönelik çalışmalarımız da her geçen gün artarak devam ediyor' dedi.

Toplam 574 haber.