DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ ELAZIĞ'DAYDI - Kayahan Topal

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ ELAZIĞ'DAYDI


Sağlık alanında bölgenin ve ülkenin önemli illerinden biri olan ve bu konuda öncü olmayı hedefleyen Elazığ, inanıyorum ki Sağlık Bakanlığındaki en üst kademe görevinin ardından Elazığ’da Vali olarak göreve başlayan Ömer Faruk Koçak beyefendiyle daha da ileri noktalara ulaşacaktır.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın girişimleriyle ve Elazığ Valiliğinin ev sahipliğinde 17 Aralık 2013 Salı günü Sağlık İl Müdürlüğünde yapılan Sağlık 2020 çalıştayı, Elazığ adına bence son derece önem arz ediyordu.

-Ki toplantıya katılan isimlere bakılınca bu toplantının ne denli önemli olduğunu anlamak da mümkün.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Maria Cristina PROFİ,  Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Bölgesi Sağlık ve Kalkınma için Yatırımlar Program Sorumlusu Dr. Francesco ZAMBON, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Risk Faktörleri Program Yöneticisi Dr. Toker Ergüder, Trafik Güvenliği Program Yöneticisi Dr. Serap ŞENER ve Engelli Bireyler için Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi Yöneticisi Dr. Ledia LAZERİ, Elazığ Vali Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ ve Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Başhekimi Fatih KARABOĞA…

Elazığ’ın sağlık sektöründeki potansiyelini araştırmak ve bölgedeki konumunu ele almak üzere Elazığ’a gelen misafirlerle, bu alanda Elazığ’da araştırma yapan isimlerin sunumlarının ardından, katılımcılardan gelen sorular cevaplanıp, iletilen önerileri de not alındı ve gerekli girişimlerin yapılacağı söylendi.

Bu buluşmada amaç ise Sağlık 2020 stratejik yaklaşımı doğrultusunda Sağlığın Belirleyicileri Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Risk Faktörlerinin önlenmesi, Trafikte emniyet kemerinin kullanımının artırılması ve kazaların önlenmesi ile Sağlık Ağı için Bölgeler ile bağlantılı olarak çalışmaların yapılması.

Sunumların ardından, heyet üyeleri Elazığ’da bazı ziyaretlerde bulunup çeşitli değerlendirmeler yapacaklar. Bu yazının yayınladığı tarihte ise ziyaretler gerçekleşmiş olacak.

Bu güzel programın sunucusu olarak tüm konuşmacıları dinledim ve gerçektende verimli bir çalıştay olduğunu düşünüyorum.           

Bu önemli çalıştayın Elazığ’da yapılmasını sağlayan ve Dünya Sağlık Örgütünün önemli misafirlerini Elazığ’a getiren, başta Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!