Elazığ Belediyesinde Örnek Değişim - Kayahan Topal

Elazığ Belediyesinde Örnek Değişim


30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Elazığ Belediye Başkanlığına rekor bir oyla seçilen Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Mücahit Yanılmaz 3 Nisan 2014 tarihi itibarıyla görevi Süleyman Selmanoğlu’ndan devraldı.

Devir teslim töreni ve verilen mesajlar da son derece örnek bir şekilde oldu…

Gelin bu devir teslimi bir iletişimci olarak birlikte yorumlayalım…

Mütevazılığı ve sıcakkanlı kişiliğiyle tanıdığımız Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun devir teslim günü de bu tavırları devam etti ve yeni Başkan Mücahit Yanılmaz’ı önce güler bir yüz ile makam girişinde karşıladı, ardından da sarıldı…

Birlikte makam odasına girdikleri sıradaysa “Elazığ Yanılmaz” tezahüratları ve alkışlarına Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’da tebessüm ederek ve alkışlarıyla karşılık verdi…

Yeni Başkan Mücahit Yanılmaz ise kendisini makam girişinde sarılarak karşılayan ve alkışlayan Selmanoğlu’na jest yapmakta gecikmedi…

Örneğin Başkan Selmanoğlu, Başkan Yanılmaz’ı makam koltuğuna davet etti ancak Başkan Yanılmaz’da makam koltuğuna geçip oturmak yerine ziyaretçi bölümünde Selmanoğlu ile yan yana oturmayı tercih etti.

Açıklamalar da yan yana yapıldı…

İlk olarak Başkan Selmanoğlu konuştu…

Önemli satır başlarına gelelim isterseniz…

Örneğin Başkan Selmanoğlu konuşmasına başlar başlamaz Mücahit Yanılmaz’a kardeşim diyerek başladı ve konuşmasının ilerleyen bölümlerinde de kardeşim kelimesini yine kullandı ve tebrik etti.

“Bugün mutlu bir gün, değerli bir arkadaşıma ve kardeşime belediyeyi devretmenin mutluluğunu yaşıyorum”

“Bu inancımla ben değerli kardeşime başarılar diliyorum. Her zaman yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum”

Başkan Selmanoğlu’nun konuşması içerisinde birkaç kez, Başkan Yanılmaz’a hitaben “Kardeşim” demesinin son derece yerinde ve güzel bir adım olduğunu düşünüyorum.

Yine Başkan Yanılmaz’ın performansı hakkında da şimdiden bir yorum yapan ve övgü dolu ifadeler kullanan Başkan Selmanoğlu, bakın neler söyledi.

“Değerli Mücahit beye sonsuz başarılar diliyorum. Çok başarılı olacak inşallah.”

Sonrasında da söze bu kez yeni Başkan Yanılmaz başladı ve o da Selmanoğlu’na 10 yıl boyunca yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

“Ben Sayın Başkanıma 10 yılık süreç içinde yapmış olduğu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum”

Başkan Selmanoğlu’nun konuşması içerisinde geçen kardeşim kelimesine, Başkan Yanılmaz’da açıklaması içerisinde yer verdi…

Bakın Başkan Yanılmaz, Başkan Selmanoğlu için başka neler söyledi:

“Her ne kadar başkanım bu işi devretmiş olsa ve her ne kadar ben bu görevi devralmış olsam dahi bizim birlikteliğimi, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ebediyen devam edecek.”

Konuşması içerisinde gelecek de yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler veren ve belediyenin siyasi bir belediye olmadığının altını çizen Başkan Yanılmaz bu konuda da “Önümüzdeki süreç artık Elazığ’a hizmette atacağımız adımları tok ve yüksek adımlar atarak Elazığ’a büyük hizmetler yapacağımız bir süreç olacaktır. Hiçbir zaman Elazığ Belediyesi’ni siyasi bir belediye olanak idare etmeyeceğimizi duyurmak istiyorum.” Dedi.

Bir basın mensubunun ısrarla “Elazığ’ın büyük sorunları için ne yapacaksınız” demesi üzerine Başkan Yanılmaz’ın verdiği cevap ise tek kelimeyle muhteşemdi…

“Sayın Başkan Büyük Sorun Bırakmadı”

Bu şekilde bir cevap ile Başkan Yanılmaz siyasette ne kadar usta olduğunu, Başkanlığının ilk gününde kamuoyuna bir kez daha gösterdi.

Verilen güzel mesajlar, karşılıklı dostane tavırlar bence son derece yerinde ve güzel oldu…

Bu örnek devir teslimden dolayı Başkan Selmanoğlu ve Başkan Yanılmaz’ı şahsen tebrik ediyorum…

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!