ELAZIĞ'IN YENİ VALİSİ NE YAPMAK İSTİYOR? - Kayahan Topal

ELAZIĞ'IN YENİ VALİSİ NE YAPMAK İSTİYOR?


Son yayınlanan valiler kararnamesi ile Türkiye de bir çok ilde heyecan yaşandı.

Haliyle merkeze alınan Sayın Valilerimizde hüzün hakim olurken, ilk kez Vali olan Devlet-i Ahalilerimizde ise bir heyacan hakim...

Her ne kadar Elazığlı hemşehrilerimiz son dönemlerde Valiler kararnamelerine Elazığ acemi birliğine döndü diye sitem etselerde, ilk kez atanmış olmanın vermiş olduğu heyacanla Aziz Şehir El-Aziz'de hayırlı hizmetlere imza atıp giden Sayın Valilerimiz Muammer Muşmal, Muammer Erol ve son olarak da Murat Zorluoğlu'nun Van'a atanmasına en az kendisi kadar üzülmüşlerdir...

İnsan ilişkilerinde çok başarılı olan Murat Zorluoğlu Valimizin şehrimizde görev yaptığı süre içerisinde ki farklı görev anlayışı ve halka devletin sıcak yüzünü göstermesiyle yeni Valimize Allah yardım etsin diye düşünürken, Aziz Şehrin yeni Valisi öyle bir adım attı ki, bir iletişimci olarak ifade ediyorum bizlerden tam not aldı.

Malumunuz iki yıla yakın bir süre Tunceli Üniversitemizde Prof. Dr. Ubeyde İpek'in Rektör olarak atanmasıyla birlikte Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmıştım.

Rektör İpek'in atanması öncesinde Tunceli de bir çok sivil toplum kuruluşları birleşmiş ve Elazığlı Rektör değil, Alevi ve Tunceli'li bir Rektör atanmasını talep ediyoruz diye gayet yüksek bir sesle açıklamalar da bulunmuşlardı.

İletişimci meslektaşlarım bilirler kriz öncesi ve kriz sonrası durumlarda uygulanan reaktif ve proaktif iletişim yaklaşımı diye bir şey vardır.

Sayın Rektörümüze bu durumda yapılacak en önemli adımlardan birinin şehrin en yüksek marka değeri olan Dersimspor'a olan yaklaşımı olacağını ifade etmiş ve "Yeni Rektör'den ilk talimat, çiçek göndermeyin Dersimspor'a bağış yapın" şeklinde bir davranışta bulunmasının kendisine karşı oluşacak ön yargıların kırılmasında önemli bir adım olacağını belirtmiş ve bu stratejik iletişim yaklaşımıyla göreve başlamadan Rektör İpek'e karşı olumlu bir bakış açısı oluşmasına vesile olmuştuk.

( http://www.dersim-haber.com/mobi/yeni-rektorden-dersimspora-basari-mesaji-13715h.htm

Son Valiler Kararnamesiyle Elazığ'a Vali olarak atanan İç İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım Valimiz de benzeri bir sosyal medya adımıyla son derece yerinde bir adım attı.

Kelimenin tam anlamıyla Sayın Valim bir tweet attın, gönlümüzü aldın...

İşte o tweet:

"Kıymetli Elazığlı'lar,

Sizce Elazığ'ın gelişmesi, kalkınması, cazibe merkezi olabilmesi ve markalaşması için en önemli 5 proje ne olmalıdır."

Kaymakamlık, Vali Yardımcılığı ve İç İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinin yanı sıra Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini de uzun yıllar sürdüren Sayın Valimizin göreve başlamadan önceliğinin Elazığ'ın Kalkınması olacağını bu adımla çok bariz bir şekilde anlarken, bunun halktan kopuk olmayacak olması da üzerinde durulması gereken en önemli konudur diye düşünüyorum...

Elazığ Valisi ne yapmak istiyor diye sorarsanız, bence olması gerektiği gibi gelin bu şehri hep birlikte yönetelim diyiyor...

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!