ELAZIĞ VALİMİZ VE ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DİKKATİNE - Kayahan Topal

ELAZIĞ VALİMİZ VE ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DİKKATİNE


Adı-Aziz…

Kendisi Aziz…

İnsanı Aziz…

Aziz şehir El-Aziz…

Ne yapsak olmuyor sensiz…

*******

Güzel ülkemizin her şehri ayrı bir güzellik ve önem arz ediyor bizler için ama memleketimiz olan Elazığ tabi ki her zaman başka…

Nasıl başka olmasın ki?

İnsanının mertliği sekiz köşe kaskette ki gibi hep dillerden dillere dolanmaz mı?

Sadece bu mudur sekiz köşe kaskette olanlar!

Vatanseverlik, yiğitlik, mertlik, cömertlik, delikanlılık, alçakgönüllülük, dürüstlük, misafirperverlikte burada anlam bulmaz mı?

Harput kalesi, Eğri Minaresi, Arap Baba ve Fatih Ahmet Baba başta olmak üzere bu bölgede ebedi istirahatgahında bulunan değerli âlimleri, bir medeniyete ev sahipliği yapan ve canlı bir tarih olan Palu ilçesi, alabalık lezzetiyle dünya çapında şöhrete ulaşan Keban ilçesi, doğal güzellikleri anlatmaya yetmeyen; Batıkkenti, Hazar Gölü ve Hazar Baba kayak merkeziyle Sivrice ilçesi, dünyanın birçok ülkesine ithal ettiği kayısılarıyla ünlü Baskil ilçesi, leblebisini yemeye doyamadığımız Ağın ilçesi, mermeriyle kutsal topraklar ve Beyaz Saray’a girmeyi dahi başaran Alacakaya ilçesi, gündüzünden ziyade gecesi bir başka güzel olan Maden ilçesi, sıcakkanlı insanlarıyla meşhur Arıcak ilçesi ve hızla gelişmeye devam Kovancılar ilçesi…

**********

Orciğimi ?

Çayda çırası mı ?

Elazığspor’umu?

**********

Hangisi meşhurdur diye sorarken kendi kendimize birini, diğerinden ayıramıyor ve ayrım yapamıyoruz.

Elazığ Milletvekili Metin Bulut ağabeyimin çalışkan ve genç danışmanı Melik Uçar ile sohbet ettiğimiz bir esnada, konu memlekete meselelerinden şehir logolarına geldi.

Melik kardeşimin Kovancılar Kaymakamlığında görev yaptığı dönemde Kovancılar için yaptığı şehir logosunu konuştuk anlamlarıyla. Ankara’nın, Bursa’nın, İstanbul’un, İzmir’in, Gaziantep’in, Gümüşhane’nin, Antalya’nın şehir logolarına birlikte göz attık.

********

Hazar Şiir Akşamları, Çayda Çıra Film Festivali, Elazığ Tanıtım Günleri ve benzeri organizasyonlara ilimizde başta valiliğimiz olmak üzere, belediyemiz ve sanayi ve ticaret odamız ile diğer birçok kurum destek veriyor güçleri ölçüsünde.

Bu desteği verdikleri içinde afişlerde kurumların logoları yer alıyor protokol sırasına göre. Ama bugüne kadar birçok ilde olan şehir logosu, maalesef bir kültür ve sanat şehri diye gurur duyduğumuz aziz şehrimiz Elazığ’da yok.

Bunun için öncelikle Elazığ’la ilgili her öneriyi yakından takip eden ve çözüm kavuşturan Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’nun başkanlığında, Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın girişimleri bir çalışma başlatılabileceğini düşünüyorum.

Aradan yıllar geçse de Sayın Valimiz ve Sayın Başkanımız Elazığ’ın şehir logosuna bir yerde baktıklarında “ Zamanında bu çalışmayı biz başlatmıştık” diyecekler belki de.

Bu konuda Sayın Valimiz ve Sayın Başkanımızın konuya duyarlılık göstereceklerine içtenlikle inanıyor, ilgi ve alakalarından dolayı şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum.

Artık Elazığ’ın bir şehir logosu olsun…

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!