Elazığspor Çiftliği ve Ümit Özat - Kayahan Topal

Elazığspor Çiftliği ve Ümit Özat


Elazığspor uzun yıllardır sezona şöyle bir rahat başlangıç yapamadı gitti. Ya yönetim oluşmadı, ya da zoraki yönetimlerle kadro kurulmadı. Sezon başı ideal kadro ile kamp yapılmadı, ya da transferler istenilen zaman da gerçekleşmedi. Nitekim bu sezonda öyle oldu. Birçok teknik isim Elazığspor ile zikredildi ve sonunda Selçuk Öztürk’ün sahiplendiği bordo beyazlı takımın başına Ümit Özat getirildi.

Getirildi getirilmesine ama… Ama yine sıkıntılı başladık sezona… Zamanında yapılmayan transferler, elden kaçıp giden oyuncular, yönetim ve teknik heyet belirsizliği derken taşlar yeni yeni oturmaya başladı. Başladı başlamasına amma velakin ilerleyen haftalarda buradan söylüyorum iki hafta içinde kaçıp giden puan ya da puanlara üzüleceğiz. Osmanlıspor maçının ardından Karşıyaka maçını yorumlamak, kadro hakkında konuşmak, değerlendirmelerde bulunmak yerine doğrudan maç sonuna gitmek istiyorum. Fakat öncesinde Selçuk Öztürk Başkanı ve yönetim kurulunu tebrik etmek istiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun diyelim Gelelim Ümit Özat’a…

Elazığspor’un teknik patronu Ümit Özat’ın sözleri bence hiç de yabana atılacak türden değil çünkü. Ne dedi peki Ümit hoca ? Gelin belli noktaları hatırlayalım? “Ben karnından konuşan bir adam değilim. Ben Cangele’yi arkadaşları istedi diye affettim. Çok net. Bütün arkadaşları burada kendisi bakın burada yok. Bu benim kabul edebileceğim bir şey değil. Antrenmana çıkıyorsun “hoca ben 4 ameliyat oldum.” 300 bin dolar alırken 4 ameliyat aldığını söylemiyorsun. Burayı çiftliğe çevirmişler. Bakın ben bugün burada varım yarın yokum. Sizler Elazığlısınız. Bizim Cangele’ye göre antrenman programı hazırlamaya durumumuz yok. Gelsin birde kadro yapalım beraber. Herkes bu formanın hakkını verecek. Elazığspor Cangele’den ibaret değil. Ümit Özat’tan ibaret değil. Kim bu takımın menfaatine mücadele ediyorsa, kim başarısı için mücadele edecekse başımın üstünde yeri var.” Mücadeleden dolayı memnunum… “Bizim bu seneki hedefimiz bu ligde kalmak. Bugün 32. Günüm benim. 65 günü deviriyor diğer takımlar. Ben bunları bilerek geldim. Şunu çok net söyleyeyim 6. Hafta’ya kalmayacak bu takımın temposu çok daha iyi yerlere gelecek. Ama bir yerden sonrada yetenek çıkıyor. Kabiliyet çıkıyor. Eksiklerimizin olduğu bir gerçek. İlk yarı sonuna kadar şunu transfer edelim şuaraya takviye yapamadık desem ne olur demesem ne olur. Ama sahadaki bütün arkadaşlarımın mücadelesinden memnunum.”

Hoca gerçekten karnından konuşmadı. Ben buraya tüm zorlukları bilerek geldim dedi. Hedefimiz ligde kalmak dedi ve kimseyi kandırmadık dedi. Cangele konusunda ise kimsenin konuşamayacağı kadar açık ve net konuştu. Özellikle Elazığspor’u çiftliğe çevirmişler sözü çok manidardır. Peki, Elazığspor’u kim çiftliğe çevirmiş bunu sormak gerekmez mi?

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!