İstanbul'da 2. Elazığ Tanıtım Günleri - Kayahan Topal

İstanbul'da 2. Elazığ Tanıtım Günleri


Bundan birkaç ay önce Televizyonda izlediğim, Ankara’da Malatya Tanıtım Günlerinin üçüncüsü yapılacak haberini görünce 27.Kasım 2013 tarihinde bir Elazığlı olarak ve biraz da üzülerek bir köşe yazısı kaleme almıştım.

O gün yazdıklarımdan bazı bölümler şöyleydi…

Birçok konuda olduğu gibi tanıtım günleri konusunu da Elazığ tabiriyle maalesef başa götüremedik...

Malatya'yı her fırsatta örnek vermeyelim diyiyoruz ama adamlar Ankara'da ki tanıtım günlerinin üçüncüsünü 28 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezinde yapacaklar.

Biz ise üç farklı şehirde birer kez yaptığımız tanıtım günlerinin ikincisini bile yapamadık...

Hatta yapmayı bile düşünmez olduk...

Zaten bir kereye mahsus Ankara, İzmir ve İstanbul'da yapılan Tanıtım Günlerinin gerçekleşmesi de bir kaç ismin kişisel girişimleri sonucu oldu.

Bu isimlerin başında da dönemin Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, dönemin İzmir şimdilerdeyse Diyarbakır Valisi olan hemşehrimiz M. Cahit Kıraç, Ahmet Ayaz, Nejat Ak, Mahmut Kahraman, Enver Ulucan, Faik İçmeli, Mehmet Çağlar, Burak Soylu ve ismini unuttuğum bir kaç kişi daha geliyor.

 Bizler tanıtım günlerinin yapıldığı günün hemen ardı sıra Elazığ'a sihirli bir değnek değmesini ve birçok şeyin değişmesini BEKLEDİKÇE, bu şehirde maalesef hiç bir şey değişmez...

 Değişim ve gelişim öyle sanıldığı gibi kolay mı acaba ve bu değişim ve gelişim için bu şehirde yaşayan her bir fert üzerine düşeni layıkıyla ne kadar yerine getiriyor?

Zaten Baskil kayısısı oldu Malatya kayısısı, düğünlerimizde Elazığ halayımızın yerini aldı Diyarbakır halayı ve biz hala Elazığ'ı tanıtmayı fuzuli görüyoruz...

 Elazığ'ı tanıtmaya ne gerek var, Elazığ'ı tanımayanlar utansın bu onların ayıbıdır diyerek de böbürleniyoruz...

Malatya'nın Ankara'da üçüncüsünü bu yıl yapacağı tanıtım günlerinin Elazığ adına da sürmesinin faydalı olacağını düşünüyor ve başta Sayın Valimiz Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Selmanoğlu ve Elazığ TSO Başkanımız Sayın Ali Şekerdağ'ın bu konuda yeni bir çalışma başlatmalarının anlamlı olacağını belirtmek istiyorum.”

Ankara ve İzmir de gerçekleştirilen Elazığ Tanıtım Günlerinin sunucusu olarak kaleme aldığım bu yazımın üzerinden geçen yaklaşık 6 aydan sonra, sevindirici haber İstanbul’da yaşayan ve Elazığlıların çok sevdiği bir isim olan ELFED (Elazığ Dernekler Federasyonu) Başkanı İş Adamı Sayın Faik İçmeli ağabeyimden geldi.

Geçtiğimiz haftalarda Elazığ’a gelen ve İstanbul Feshane de 4-7 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak olan İstanbul 2.Elazığ Tanıtım Günlerine destek isteyen Faik İçmeli Ağabeyi herkesin sonuna kadar destek olması gerektiğini düşünüyorum…

Şahsen ben gücüm yettiği müddetçe buradan kendisine destek sözü veriyorum.

İşin medya boyutunda Elazığ’da üzerime düşen ne varsa yapmaya seve seve hazırım…

Yine Ankara ve İzmir’de tanıtım günlerinin sunumunu yapıp, İstanbul’da ki tanıtım günlerinde de televizyon sunumlarını gerçekleştiren birisi olarak bunu tekrar yapmam istenirse düşünmeden evet diyiyorum…

Her fırsatta “ Bu Şehre Ölü Toprağı Serpilmiş” diye serzeniş etmek yerine, taşın altına bir zahmet elimizi koyarsak o zaman inanıyorum ki Elazığ daha iyi yerlere gelir…

Elazığ Valisi, Elazığ Belediye Başkanı, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası İle Elazığ Borsa Başkanı başta olmak üzere Elazığ ve İstanbul’da ki sivil toplum kuruluşlarının da destekleriyle güzel bir tanıtım günleri daha bizleri bekliyor.

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!