İzmir ve Burdur'da Elazığ Gecesi - Kayahan Topal

İzmir ve Burdur'da Elazığ Gecesi


Elazığ’da dışında yaşayan hemşerilerimizin en çok hasret duyduğu konuların başında malumunuz üzere memleket hasreti geliyor.

Bunu bile Elazığ dernekleri de bulundukları şehirde yıl içerisinde en az bir kez Elazığ Gecesi düzenleyip Elazığ’ı o şehre taşımaya gayret gösteriyorlar.

Elazığlılar bir araya geliyor, sohbetler koyulaşıyor, halaylar çekiliyor ve Elazığ parçalarıyla bir nevi yolculuk başlıyor aziz şehre…

Bu gecelerden ikisi de 27 Aralık akşamı İzmir ve Burdur’da gerçekleşti.

Sağ olsunlar geceye icabet etmemiz iki taraftan da davet gelse de aylar öncesinden söz verdiğimiz gibi İzmir’deydik…

Bizler İzmir’de olmasak da Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın talimatıyla Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kürsübaşı ve Halk Oyunları ekibi Burdur’da hemşehrilerimizle hasret giderdi.

Malatya şehri ile birlikte yapılan gecenin de son derece güzel geçtiğini bilgisini aldık ve bundan dolayı da mutlu olduk hani.

Gecenin sunuculuğunu yaptığım İzmir’de de heyecan vardı…

İzmir Elsiad Başkanı İş Adamı değerli ağabeyim Nejat Ak ile İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı kıymetli büyüğüm Enver Ulucan ağabeyimin aylar öncesinden başlayan hazırlıkları ile güzel bir geceye imza atıldı.

İş Adamı Necdet Ulucan, İzmir eski Valisi hemşerimiz M. Cahit Kıraç, Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, eski vekillerimizden Mustafa Gül, Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan çok sayıda başsavcı ve savcı ile hemşerimiz İzmir Bayraklı’da Umut Akyürek, Oktay Ertuğrul ve Celal Özer konserinde bir araya geldi.

Üç isimde tek kelimeyle döktürdü diyebilirim…

Gece de genç isimler Nihal Aksu ve Burakcan Atalay’da sahne alırken, İzmir Elsiad Başkanı İş Adamı, İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Enver Ulucan tarafından eski başkanlar ve katkı verenlerin unutulmaması da son derece yerinde bir jestti.

Güzel bir organizasyona imza atan Burdur ve İzmir’de ki hemşehrilerimizi tebrik ediyorum, Burdur’u bilmem ama  İzmir için darısı yaz aylarında yapılacak olan Peynirli Ekmek Günlerine…

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!