MİLLETVEKİLİ METİN BULUT'TAN ELAZIĞ'IN TANITIMINA ÖNEMLİ DESTEK - Kayahan Topal

MİLLETVEKİLİ METİN BULUT'TAN ELAZIĞ'IN TANITIMINA ÖNEMLİ DESTEK


Malumunuz üzere iltifat marifete tabidir derler, bende Hazar Gölünün derinlikleri altındaki Batıkkent'i araştıran ve bu araştırmaları kitap haline getiren ilk ve tek kişi olmanın gururuyla yazıyorum bu köşe yazısını.

Basından takip etmişsinizdir geçtiğimiz hafta sonunda Ak Parti Elâzığ Milletvekili Metin Bulut girişimleri sonucu su altı dünyasının dünyaca ünlü ismi Bedri Sincar Elâzığ'a gelmişti.

Milletvekili Metin Bulut'un su altına olan merakını bilmeyen yoktur. 3 yıldız eğitmen dalgıçtır kendisi ve bu alanda Meclis'in en başarılı ismidir rahatlıkla diyebilirim.

Uzun yıllardır kendisini tanırım ve hep Metin Ağabey diye hitap ederim...

Her zaman alçakgönüllü ve her zaman çalışan, üreten bir yapıya sahiptir. Bu alçakgönüllü tavrını geçtiğimiz hafta ki program da bir kez daha yakından gösterdi zaten.

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak'ın ev sahipliğinde Sivrice Öğretmen Evinde muhteşem bir kahvaltıyla başlayan programda ilk olarak   Batıkkent'e dalış gerçekleştirildi.

Dalış yapılan mekanın Batıkkent ve dalışı yapan isimlerin de Ak Parti Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut İle dünyaca ünlü isim Bedri Sincar olması ilgiyi daha da artırdı. Elazığ da yayın hayatını sürdüren tüm günlük gazeteler, tüm televizyonlar ve uluslararası haber ajansları programı sonuna kadar yakından takip ettiler.

Hissedilen hava sıcaklığının -16'ları bulduğu bir ortamda su altında açılan "SON NEFESİMİZE KADAR EVET" yazılı pankart da son derece önemliydi ve nitekimde uluslararası bir çok basın yayın organı bunu farklı başlıklarla da olsa bültenlerine taşıdılar.

Bir nevi Milletvekili Metin Bulut'un girişimleriyle bir taş ile iki kuş birden vuruldu.

1-) Tanıtımı bir türlü yeterli düzeyde yapılamayan Batıkent'in ve Hazar Baba Kayak Merkezinin yeniden gündeme gelmesi ve tanıtımın yapılması sağlandı.

2-) Nisan ayının başında yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu öncesi Elazığ'dan önemli bir mesaj verildi.

-16 dereceyi bulan havada bizler normal bir şekilde yaşantımızı sürdürmekte zorlanırken, Milletvekili Metin Bulut Hazar Baba Kayak merkezinide unutmadı.

Dalgıç elbiselerini çıkarttı Metin Ağabey ve 1240 metre yükseklikte dalıştan sonra bu kezde 2 bin 290 metre yüksekliğindeki Hazar Baba dağının yolunu tutarak, burada da kayak takımlarıyla karşımıza çıktı.

Yanındaki heyetle birlikte burada da "SON NEFESİMİZE KADAR EVET" pankartı bir kez daha açıldı.

Bu haberde Türkiye de Kocaelinden, Erzurum'a, Manisa'dan Ankara'ya bir çok yerel ve ulusal basın organında geniş yer buldu.

Kısacası bir günde hem dalış hem de kayak yapılan başka bir şehrin olmadığı en güzel şekilde tanıtılmış oldu.

Son derece de güzel oldu...

Başta etkinliğe yakın ilgi ve alaka gösteren basın mensubu arkadaşlarım olmak üzere, Milletvekili Metin Bulut Ağabeyime, Sivrice Belediyesinin çalışkan Başkanı Ebubekir Irmak'a, daveti kırmayarak Elazığ'a gelen dünyaca ünlü isim Bedri Sincar'a ve 3 yıldız eğitmen dalgıç Suat Toksun hocama teşekkür ediyorum.

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!