SİYONİST ZALİME DİZ ÇÖKTÜREN İMAN - Habib KARAÇORLU

SİYONİST ZALİME DİZ ÇÖKTÜREN İMAN


Dört asır Osmanlı hâkimiyetinde huzur içerisinde yaşayan Kudüs şehri ve Filistin toprakları 1917 yılında İngilizlerin işgaline uğramasıyla bir daha huzuru ve emniyeti asla göremedi. Siyonizm ideolojisine kendini kaptırmış olan bir kısım Yahudiler Filistin topraklarında kurmak istedikleri devletleri için Sultan Abdülhamid’i tahtından indirdiler, I.Dünya savaşını çıkarttılar ve Osmanlı devletini yıktılar. Önlerindeki tek engel Filistin topraklarında yaşayan Müslüman Araplardı. Önce cazip fiyatlarla Filistinlilerden toprak satın almayı denediler bu olmayınca da teröre başvurdular. Terör hareketleriyle yerlerinden ettikleri Müslümanların yerine Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinden getirdikleri Yahudi göçmenleri yerleştirdiler. Bu göçler istedikleri düzeyde olmayınca Almanya’da Hitlerin liderliğindeki Nazileri iktidara taşımak suretiyle II.Dünya savaşını başlatarak  “Yahudi Soykırımı” yalanını tüm dünyaya yutturdular. Böylece gerçekleşen bu planları neticesinde diğer bir kısım Yahudileri de Filistin’e göç etmeye ikna ettiler. Yeni göçmenlere yer bulmak için terörün şiddetini yükselterek on binlerce Filistinliyi ya katlettiler ya da göçe zorladılar. Böylece bütün dünyada milyonlarca insanın hayatına mal olan devletlerini 1948 yılında ilan ettiler. Sınırları belli olmayan ve hiçbir hukuksal statüsü ve dayanağı olmayan bir terör devleti Ortadoğu’nun merkezinde bir çıbanbaşı olarak ortaya çıktı ve o zamandan beri bölge ülkelerini ifsat etmeye devam etti.

Amerika ve İngiltere’nin desteği ile Ortadoğu’da despot bir güç olarak at oynatan Siyonist İsrail çeteleri ancak son yıllarda hiç ummadıkları bir kayaya tosladılar. Şeyh Ahmet Yasin’in 1987 yılında kurmuş olduğu HAMAS  (İslamî Direniş Hareketi:  Hareküt ‘l-Mukavemetü ‘l-İslami) kurulduğu günden beri Siyonist güçlere karşı göstermiş olduğu direnişle yeni bir tarih yazmakta ve  heveslerin kursaklarında bırakmaktadır. Ramazan ayının son günlerinde Siyonist çetelerin Mescidi Aksa’ya ve orada ibadet eden Müslümanlara karşı başlattıkları saldırıları ve Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesindeki Filistinli Müslümanların evlerini gasp etme girişimleri karşısında sessiz kalmayan HAMAS mücahidleri Filistin’in dört bir yanında yaşayan tüm Müslümanları Siyonist zulme karşı cihat ettirmeyi başardılar. Cihat tüm Filistin topraklarına yayılınca zalimler ne yapacaklarını şaşırdılar. Karşılarında kendilerinden, ellerindeki modern silahlardan ve sayısal üstünlüklerinden hiç korkmayan dalgalar halinde üzerlerine gelen, ölümden hiç korkmayan mücahid gençleri buldular. HAMAS’a bağlı El-Kassam tugaylarının Gazze’den gönderdiği roket ve füzelerle şaşkına dönen ve son on beş günü sığınaklarda korkak fareler gibi geçiren zalim Siyonist şebekesi Gazze’ye uçaklarla bomba atmaktan, karadan ve denizden sürekli bombalamaktan başka bir şey yapamadı. İşgalci zalimler 61’i çocuk olmak üzere 230 masumu şehit ederek güçlerini ispat etmeye çalışsalar da aslında Filistinli mücahidlerin imanları karşısında aciz kaldılar ve sonunda barış istemek zorunda kaldılar.  Gazze’deki yüzlerce binayı yerle bir eden Siyonist zalimler ancak mücahidlerin imanlarını yıkamadılar. Kudüs ve diğer Filistin şehirlerinde de direniş gösteren Müslümanlara ağır silahlar ve bombalarla saldıran alçak zalimler buralarda yüzlerce mücahidi şehit etmelerine ve yaralamalarına rağmen kıyamın yani intifadanın önüne geçemediler. Böylece on beş günlük savaşın sonunda yenilgilerini kabul ederek ateşkes istemek zorunda kaldılar ve 21 Mayıs günü saat 02.00 itibarıyla alçakça yaptıkları saldırılarını durdurdular.

Bir kez daha imanın küfre galip geldiğine tarih kayıt düşmüş oldu. Her zaman sayısal ve maddi üstünlüğüne güvenerek İslam’a saldırma cesaretini kendinde bulan küfür cephesi bir kez daha hiç ummadığı bir mağlubiyet almış oldu. Tıpkı, Bedir ve Mute Gazalarında, Malazgirt Meydan savaşında, Çanakkale ve Kut’ul Amare Zaferlerinde olduğu gibi.  Yüce Rabbimizin va’di bir kez daha gerçekleşmiş oldu: “Gevşeklik göstermeyin, üzülmeyin; eğer inanmışsanız şüphesiz en üstün olan sizsiniz.” (Ali İmran Suresi, 139.Ayet) İman Allah’ın izniyle her zaman küfre galip gelecektir. Bu Rabbimizin koyduğu bir kanun ve Müminlere bir vaadidir. Hangi iman? Hiçbir güce boyun eğmeyen,  zorluk ve imkânsızlık karşısında sarsılmayan, geri adım atmayan, tereddüt geçirmeyen, dosta rahmet, düşmana şiddetle yaklaşan bir iman her zaman üstündür, galiptir, muzafferdir. Yıllarca El-Fetih ve benzeri örgütlerin kontrolünde sol, milliyetçi ve liberal ideolojilerle işgalcilere karşı mücadele eden ve başarılı olamayan Filistinli Müslümanlar ancak HAMAS’ın ortaya çıkması ve önceleri taşlarla mücadeleye başlamasıyla gerçek direnişi göstermeye başlamış oldu. On beş günlük süre içerisinde Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın ve hükümet üyelerinin Siyonist zulme karşı hiç sesinin çıkmaması bu tezimizi doğrulamaktadır. İşbirlikçiler hiçbir zaman düşmana karşı gerekli tepkiyi ve direnişi ortaya koyamazlar. Karadan, havadan ve denizden abluka altında tutularak işgalci Siyonistlerin uyguladığı ambargoya rağmen kısıtlı imkânlarla füze, roket ve havan topu üretmeyi başaran Gazze’deki mücahidler artık bugün işgalci Siyonistlerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Dünyanın en güçlü ordularından birine sahip olan ve daha önce Arap ülkeleriyle yaptığı tüm savaşları kazanan işgalci Siyonistler Gazze’ye karadan bir hareket yapmaya artık cesaret edememektir. Daha önce düzenlediği kara harekâtlarında mağlup olan ve çok kayıp veren işgalciler artık Gazzedeki mücahitlerle çarpışmayı göze alamamaktadırlar. Allah’ın izniyle kısa bir zaman içersinde Hamaslı mücahitler Filistin’i işgalden kurtaracak ve yeniden özgürlüğüne kavuşturacaklardır. Yeni Selahaddin Eyyubiler hazır olarak tetikte beklemektedirler. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Filistin’de yenilen Siyonist güçler ve dünyadaki ve İslam alemindeki işbirlikçilerinin saltanatları çok yakın zamanda yıkılacaktır. Ya rab, “Bizim  Mevla’mız sensin,  kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et”. Âmin.          

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
27Ara
13Ara
27Eyl
18Eyl

GERÇEKLERLE YÜZLEŞEBİLMEK

07Ağs