YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN' - Mustafa Karatepe

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN'


Yeni bir yıl yeni umutlar demek.

Yeni bir yıl yeni heyecanlar demek.

Yeni bir yıl yeni bir çırpınış demek.

Yeni bir yıl yeni atılımlar demek.

Öncelikle 2014 yılının vatanımıza, milletimize, ailemize ve sevdiklerimize sağlık, sıhhat, afiyet, huzur, barış ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum.

Çok hareketli ve kargaşa dolu bir yılı geride bıraktık. Kimi zaman sevindik, kimi zaman üzüldük. Kimi zaman gerildik, kimi zaman ferahladık. Bazen başkalarını dinledik, bazen içimizden gelen sesi. Sevinçlerimizi birlikte yaşadık, kederlerimizi birlikte paylaştık. Herkese, her şeye zaman ayırdık ta bir kendimize belki zaman ayıramadık. Gün oldu heyecanlandık, gün oldu şaşırdık, gün oldu hayallere daldık, gün oldu hayallerimiz suya düştü.

Öyle anlar oldu ki ‘’EYVAH’’ demekten kendimizi alamadık; öyle anlar oldu ki ‘’İŞTE BU’’ dedik.

Velhasıl bir yılı daha geride bıraktık.

İnsanoğlu bu; daima kendini haklı görür, karşısındakinin ne dediği, niçin söylediği pek önemli değildir. Aslında hepimiz için geçerli bu. Karşımızdakilerin görüşlerine saygı duymak bazen ağır geliyor nefsimize. Geride bıraktığımız yılda da bu duruma sıkça rastladık. Bazen toplumsal olaylarda, bazen siyasi olaylarda, bazen çalıştığımız ortamlarda bazen de aile ortamında yaşadık bunları. Sabır denen mekanizmayı birçoğumuz işletmek yerine fevri hareketlerle karşımızdakileri kırıp geçirdik ve derken koca bir yılı geride bıraktık.

Artık “geçen yıl” oldu bizim için yaşadıklarımız.

Ve şimdi yeni bir yılın başındayız…

Tabi ki yeni hayallerimiz, yeni umutlarımız, yeni beklentilerimiz var yeni yıldan. Her şeyden önce yaşadığımız ve halen yaşamakta olduğumuz kâbus dolu günlerin bir an evvel geride kalması, toplumsal barışın, huzurun, refahın, ülkemizin birlik ve dirliğinin sağlanması en büyük temennim. Bunların sağlanması için birey olarak her birimize önemli görevler düşüyor. Karşılıklı olarak birbirimize saygılı ve hoşgörülü olursak birçok toplumsal olayın önüne geçmiş olacağımıza inanıyorum.

 Amacımız fikir ayrılığı değil fikir birliği olmalı. Yıkan, kıran, döken değil, inşa eden taraf olmalıyız. Hem bugünümüzü hem yarınımızı aydınlatacak projeler üzerinde yoğunlaşıp hem ekonomimizi hem sosyal hayatımızı canlandırmalıyız. Birilerinin istediği gibi değil, kendi istediğimiz gibi olmalıyız. Ülkemizde kaos yaratmak isteyenlere alet olmadan milli birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü korumalıyız.

 Unutmayalım ki bu ülke bizim ve ‘’BİZE BİZDEN GAYRI DOST YOK’’.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha hepinizin yeni yılını kutlar mutluluklar dilerim.

 

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21Mar

Nasıl Bir Elazığ?

18Mar

Seçmenin Seçimi

14Mar

YETER UYANALIM ARTIK...

03Mar
02Oca

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN'