23'DEN, 24'E - Yusuf Boydak

23'DEN, 24'E


                Elazığspor'un 23 puana ulaştığı günden bugüne 5 hafta geçti. Geçen 5 haftanın üstüne birde devre arasını ekler isek, Elazığspor tam 40 günden beri, 23 puanda idi. İlimizin plaka numarası ile Elazığspor'un puanının aynı rakama denk gelmesi, içimizi ilk günlerde hoş eylese de ilerleyen sürede 23'ün bir türlü 24 olamayışı Elazığspor'u ve bizleri hayli sıkıntıya soktu!

            Yani tam 40 gün sonra Elazığspor bir daha puan ile tanıştı ve puanını 23'den, 24'e çıkardı!

            Bordo beyazlılar, kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Şanlıurfaspor ile 1-1 berabere kalarak, çok ihtiyacı olan 3 puanı alamadı. Belki aylar sonra ilk kez oyunu 3. bölgede yani, rakip kaleye daha yakın oynasa da yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. Bunun üstüne öne geçmesine rağmen, futbol sahalarında ender görünen bir golü de kendi kalesine atınca, sahadan 1 puan ile ayrılmak, kaçınılmaz oldu.

            Karşılaşmanın 63. dakikasında 1-0 öne geçmek ve rakibi sahada 10 kişi bırakmak, 3 puan için dönüm noktası olsa da Bilica'nın 82. dakikada, kaleleri şaşırması, iki puanın kaybına neden oldu. Bu pozisyonda kaleci Mücahit'i suçlayanlar var! Kalede 3 Mücahit olsaydı o top yine filelerle buluşacaktı! Yeni antrenörümüz Önder hocanın da söylediği gibi, Şanlıurfaspor karşısında Elazığspor'da tek eksik olan, futbol şansıydı.....

            Geride bıraktığımız 5-6 karşılaşmada bu kadar üst düzey futbolcuların yapmış olduğu bireysel hataları, sadece şansızlığa bağlamamak lazım. Her şeyi hesap yapan Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, haksız yere takımdan uzaklaştırdığı futbolcuları ve antrenörleri sakın unutmasın! Haksızlığın olduğu bir ortamda, ilahi adaletin bir şekilde tecelli edeceğini hiç kimse unutmasın?

            Şimdi, örneğin, yetersiz olduğu söylenen ve takımdan son gün gönderilen Umut Utku Tekoğlu, kendi yerine gelen futbolcuların çokta üstün bir meziyetli olmadıklarını görünce "Allah sizin belanızı versin" diye söylemeyecek mi?  Eee bu bela size işte böyle sahada yapılan hatalar ile yansıyacak. Ama siz yine yanılacaksınız ve "şansızlık" deyip geçeceksiniz?

            Umut gibi haksız yere gönderilen, 6 tane yardımcı hoca var. Bunların ahı tutmayacak mı sanıyor Ümit Hoca? Birinin olmazsa diğerinin mutlaka olacak!!!

            Her fırsatta kendisinin, yeni bir hoca olduğunu söyleyen Ümit Hoca, şunu unutmasın ki adaletin ve haksızlığın yaşandığı hiç bir ortam, sağlıklı değildir. Sağlıklı olmayan bir ortamda da sizin sağlıklı olmanız, asla mümkün olmaz!

            Bugün, yani 40 gün sonra Elazığspor puanını 23'den, 24'e çıkartmışsa, bunda Elazığspor taraftarının halis niyeti vardır.

            Sakın unutmayın!...

            

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!