MALATYASPOR MAÇINA DAİR… - Yusuf Boydak

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…


TFF 1. Lig’in puan tablosuna bakan kim olursa olsun, maç öncesi favori takımın ev sahibi takım Malatyaspor olduğunu söylerdi.

Fakat son 3 karşılaşmasını galibiyet ile gecen Elazığspor’umuzun da ezeli rekabeti de içine kataraktan, tarafgirliğimizi de bir tarafa bırakaraktan, puan yada puanlar ile döneceğimizi tahmin ediyordum. Maç öncesi tahmin soran meraklılara da kart cezalısı olan Tom ve Çağrı olsaydı içim rahattı fakat şimdi rahat değilim, yorumlarını yaptım hep.

Nitekim de böyle oldu!

Tom ve Çağrı’nın yokluğunda teknik heyet, Binya ile Berk’e şans tanıdı. Bunların dışında birde Cajic’in yerine Diarra’ya ilk onbirde şans verildi. Berk kendi alanında elinden geleni mücadelesi ile gösterdi fakat Tom kadar topu ayağında tutup da arkadaşlarını pozisyona sokamadı. Binya ise orta alanda sadece rakibi bozmaya çalıştı. Çağrı’nın olmayışı Traore’yi de etkiledi ve orta alanda topa basamadık, haliyle de oyunu yönlendiremeyerek, orta alan kontrolünü rakibe kaptırdık!

Oysa ki Binya yerine topa daha hakim olan Murat Kayalı tercihi yapılsa idi, skor daha farklı ola bilirdi. Yine Cajic ilk onbirde başlayıp gecen maçlarda olduğu gibi Diarra sonradan tercih edilse idi skor farklı olabilirdi.

Bayram Hocanın ya da teknik heyetin bu tür eksiklikleri, aslında sürekli var.

Takımların biri birine denk olduğu bu ligde bu tür hataları yapmayan takımlar, maç kazanıyorlar. Bunun için mümkün olduğunca bu tür hataları en aza indirmek gerek.

Maç öncesi hakem hakkındaki olumsuz görüşümüzü sosyal medyadan dile getirmiştik.

Nitekim de Koray Gençerler bizi haksız çıkartmadı? Maç boyunca ileri atılan toplarda sürekli aleyhimize düdükler çalan bu emek hırsızı, Malatyasporlu Eren Tozlu’nun 40. dakikada Berke yaptığı hareket direk kırmızı kart olması gerekirken, sarı kart ile geçiştirdi? 

Hakem ataması, tamamen federasyonun tarafgirliği, başka da bir şey değil. Onları da Allah’a havale ediyoruz…

Teknik Direktörleri İrfan Buz, sarı kırmızı gözlük takarak şebeklik yapmaktan ileri giderek, tahrik edici davranışlarını yine sergiledi.

Yetmezmiş gibi üçüncü derbi karşılaşmasını da kazandım diye televizyonlara demeç verdi. İrfan efendi unutmasın ki Elazığspor taraftarı kara defterine seni not aldı ve asla unutmayacak!

Şimdi asıl mevzu ise saha dışında yaşananlar.

Malatyaspor taraftarının Elazığ’da 5 TL’ye maç izlediği bir ortamda Elazığspor taraftarı 1000 km yol gittiği İstanbul’da 25 TL’ye maç seyretti.

Bu hadise tamamen Malatyaspor Yönetiminin terbiyesizliğinden başka bir şey değildir! Onlar her zaman olduğu gibi kendisine yakışanı yaptı!

Taraftarları ise (İstanbul’dan) Elazığspor taraftarından 3 saat önce yola çıkıyor, her ne hikmet ise bu 3 saatlik ara Darende’de kapanıyor.

Bu nasıl bir tesadüf ki Gürün değil Darende? Sonucu hepiniz biliyorsunuz…

En hazini ise Malatya Basınının ağaçtan düşen Galatasaray formalı bir kız’ın resmini çekerek, Malatya taraftarı diye ulusal basına servis etmeleri.

Bu yavşaklara söyleyecek kelime ise bulamıyorum.

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!