HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA - Yusuf Boydak

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA


Sezonun bitimine 3 hafta kala kümede kalmayı garantileyen Elazığspor, son 3 karşılaşmaya prestij kazanma adına çıkıyor. Bu karşılaşmalardan ilkini kendi sahasında Lider Kaysarispor’a kaybeden bordo beyazlılar, ikincisini de deplasmanda Adanaspor’a kaybetti. Üçüncü karşılaşmayı ise bu hafta sonu Antalyaspor ile kendi sahasında oynayacak.

Kaybedilen bu iki karşılaşmayı değerlendirir isek Kayserispor’un Lig’i lider olarak tamamlama hedefi vardı, kadrosu da bizden çok çok üstün olunca sonuçta mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Adanaspor maçı ise iki denk kuvvetim karşılaşması gibiydi. Biz biraz daha gençlere yönelirken, Adanaspor’da hem genç, hem de tecrübeli futbolcularını sahaya sürdü. Defansımız gününde olmayınca çok bariz hatalar yaptı ve bordo beyazlılar Adana’dan da eli boş döndüler. Bu iki karşılaşmadan alınan sonuçlar ile prestijimizi sarssak da yeni sezon için yapılan hazırlık kapsamında, genç oyuncularımızın son durumlarını da görmek açısından bir fırsattı diye düşünüyorum. 

Teknik Direktör Bayram Bektaş’da söylemlerinde sürekli bu tür cümleler kurunca ilk etapta aklımıza prestijden önce yeni sezonun hazırlıkları geliyor. Temennim o ki yeni sezona en azından bu ligde rahatlıkla mücadele edecek bir kadro ile başlaya biliriz? Geçi şuan ki tabloya baktığımızda geçen sezon ile bu sezon arasında çok büyük fark olacağı, geçen hafta içerisinde gerçekleşen imza töreninden belli oldu. Elazığspor yönetimi, sezon sona ermeden sözleşmesi sona eren futbolcular ile anlaşarak bir yıl daha bordo beyazlı formayı giymelerini sağladı.

Yönetimi, teknik heyyeti, futbolcu kadrosunun büyük bir bölümü, yeni sezona hazır olan bir Elazığspor şuanda mevcut. Yapılması gereken ise 5-6 tane kadroda direk oynayacak futbolcuyu takıma kazandıra bilmek. Bu futbolcuların mevkileri elbette ki belli! Özellikle bir atan ve bir tutan, iyi bir ön libero ve iyi bir stoper mutlaka alınmalı. Geriye kalan ise sezonu sorunsuz tamamlaya bilmek için, iyi bir bütçenin oluşturulması. 

Asıl önemli olan ise maddi olarak yeni sezona hazır başlamak. Bu konuda Başkan Selçuk Öztürk, geçtiğimiz günlerde AKP milletvekili adaylarına bir yemek verdi. Başkan “gaz gelecek yerden tavuk esirgenmez” atasözünü kendisine şiar edinmiş. Ama başkanın unuttuğu (aslında unutmaz ama) bir şey var? Daha bu sezon bu arkadaşları televizyon ekranlarından “kulübe gelir getirecek projeleri engelliyor” diye şikâyette bulunmadı mı? Başkan birilerine yanaşayım derken öte taraftan da binlerce taraftarı küstürerek takımdan uzaklaştırıyor.

Neyse, bekleyip göreceğiz bu arkadaşlar Elazığspor'a başkan kadar vefalı olacaklar mı, yoksa Elazığspor’u sadece böylesi secim günlerinde mi hatırlayacaklar?

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!