3 PUANIN GÜZELLİĞİ - Yusuf Boydak

3 PUANIN GÜZELLİĞİ


 En son Lig’in 21. haftasında deplasmanda karşılaştığımız Orduspor maçından 3 puan ile ayrılmıştık. Ta ki geçtiğimiz Cumartesi günü kendi sahamızda karşılaştığımız Bucaspor maçına kadar. Yani tam 5 hafta sonra Elazığspor 3 puan ile tanıştı. Arka arkaya alınan kötü sonuçlar camiayı karamsarlığa iterken, Bucaspor karşısında alınan galibiyet ve 3 puan, hepimizin derin bir nefes almasını sağladı.

Lig’de 26. hafta geride kalırken bu haftayı da pas geçmek, Elazığspor’u çok sıkıntılı bir döneme itecekti ki bu da Allah korusun bir felaket ile sonuçlana bilirdi. Gerçi halen daha kümede kalma riskimiz devam ediyor. Bu nedenle geride kalan son 8 haftayı da çok ciddi hazırlıklarla tamamlamamız lazım. Geçen haftaki yazımda da belirmiştim, Ümit Hoca da bizimle aynı fikirde olduğunu açıkladı, Bucaspor, Altınordu ve Denizlispor karşılaşmalarından mutlak 7 puan ile ayrılmalıyız dedi. Evet, bu hedefin ilk basamağını zorda olsa başardık. Şimdi sıra ikinci ve üçüncü basamaklarda! Eğer ki 3 maça konulan bu 7 puan hedefi başarılır ise hocanın da maç sonu belirttiği gibi, gökten kırmızı kar yağsa da Elazığspor küme düşmeyecektir.

Bucaspor maçında Elazığspor, sahada hocası ile buluşmasına rağmen, özellikle maçın ikinci devresinde rakibine oranla çok kötü bir futbol ortaya koydu. Elazığspor’un kötü olmasına neden olan ( hocaya bir türlü anlatamazsak da) elbette ki Ortaya konan kötü futbol, futbolcu tercihlerinden kaynaklandı. Bu kötü futbola rağmen, verilmeyen bir penaltı ve iki güzel gol ve en güzeli de alınan 3 puanın güzelliği var.

Bucaspor karşısında alınan 3 puan, Elazığspor’u puan tablosunda da oldukça rahatlattı. Küme kalma hattında bulunan 3. takım olan Bucaspor ile Elazığspor arasındaki puan farkı 7’e yükseldi ve mevcut şartlarda bu puan farkı artık güç kapanır gibi görünüyor. Tek dileğim Altınordu ve Denizlispor karşılaşmalarından da en az 4 puan ile ayrılmak ve Lig’in son haftalarında stresten uzak keyifli maçlar izlemek.

Her zaman belirtiyorum bir kez daha belirteceğim, bu takım doğru kadro ile sahaya çıkar ve iyi motivasyon sağlanır ise inanın bu grupta yenemeyeceği takım yoktur. Bugün Elazığspor Lig’de bu sıkıntıları yaşıyorsa, tamamen dış etkenlerden oluşan sebeplerden kaynaklanmaktadır.

Maç sonrası Ümit Hoca, alınan 3 puanında rahatlığı ile kendince kötü gidişatı hakem hatalarına ve savunma hatalarına bağladı. Elbette ki hakem hataları ve kaleci hatası, savunma hataları oldu. Fakat hoca hataları da çok oldu bu takımda, bunu hocamız atlarsa (bu sezon bittiğinde Elazığspor’dan ayrılacağını belirtti)  gittiği takımlarda kendisinin meslek hayatı için hiç iyi olmaz!

Ve arızanın nereden kaynaklandığını tespit edemez ise Ümit Hoca, tedaviyi yapamayacağından pek az maçta 3 puan sevinci yaşar.

 

            

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!