BAYRAMLIK - Yusuf Boydak

BAYRAMLIK


Elazığspor, bayramdan bir hafta önce oynanan Orduspor maçında 3 puan alarak taraftarın hediyesini vermişti aslında. Bayramın birinci günü deplasmanda oynanan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçından, alınacak puan yada puanlar ise işin tatlısı ve süsü olacaktı. Yani bizim tabirimiz ile bayramlık olacaktı.

Nitekim de Elazığspor, haftalardan beri yükselen futbol grafiğini Gaziantep’de de sürdürdü ve 2-2’lik sonuç ile haftayı bir puan ile geçti. Aslında yenilen gollere bakınca, 3 puanı kaçıran taraf Elazığspor oldu. İlk golün dışarıdan çevrilen toptan gelmesi ve bir karış dışarıdan çevrilen topu hakemlerin görmemesi. İkinci golde kaleci Ferhat’ın büyük hatası galibiyeti kaçıran taraf olmamıza neden oldu.

Ayvalıkgücü Belediyespor maçı sonrası yaptığı açıklamada, Orduspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçlarından 4 puan hedefleyen Ümit Hoca, koyduğu iki haftalık hedefe, alınan bu beraberlik ile ulaşmış oldu. Tabi asıl olan bundan sonraki hedefler. Geride kalan 5 haftada 5 puan toplayarak puan tablosunun orta kısmında yer alan bordo beyazlıların, kaderi konulacak hedeflerle belli olacak. Bize bayramlık hediyesi veren takımın hedefine yönetimde uyacak mı, bunları ilerleyen günlerde göreceğiz?

İki hafta da alınan 4 puan, sezon başında yaşadığımız endişelerinde yok olmasına neden oldu. Geride kalan 5 haftada gördük ki 5-6 takım dışında şampiyonluk hedefi olan takım yok bu lig’de. Şampiyonluk hedefi ile eski parayla 20 – 25 trilyonluk transferler yapan, bu 5-6 takımın içerisnde de henüz hazır olmayan takımların olduğunu gördük. Bu nedenledirki konulacak sağlıklı bir hedefe ulaşmak çokta zor olmaya bilir!

Geçen haftaki köşe yazımda da belirtmiştim, bundan sonraki süreçte bizi yönetenlerin takıma sahip çıkması gerek. Bu konuda şehri yönetenler sessizliklerini korurlarken. Biran önce bu şahısların dikkatlerinin çekilmesi gerek. Şimdi milli maç nedeni ile yine lig’lere bir hafta ara verildi. Bu bir haftalık aranın ardından içeride oynayacağımız Manisaspor maçına iyi hazırlanmak lazım. Taraftar artık tüm kırgınlıkları bırakıp Atatürk Stadyumundaki yerini alması lazım. Maç gününe önümüzde 10 günden fazla bir süre var. Pasolig kartı olmayanların, bir an önce bu sorunu çözüp, kartlarını almaları lazım. Yönetim taraftara jest yaparak Manisaspor maçı için bilet fiyatlarını 2-5 ve 10 tl olarak açıkladı. Bu fırsat değerlendirilip mutlaka pasolig kartı alınarak takımın yanında olunmalı.

Asıl olan ise takımın taraftara vermiş olduğu bayramlık hediyeye karşılık verilerek, Atatürk Stadyumu doldurulup “iyi günde kötü günde” takımın yanında olduğumuzu ispatlamamız lazım...

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!