Beklenti - Yusuf Boydak

Beklenti


Spor Toto Süper Lig’in ilk devresini 13 puan ile 16. sırada yani küme düşme hattında tamamlayan Elazığspor’dan, taraftar özellikle ikinci devre için eksik mevkilere nitelikli transfer yapılması konusunda büyük bir beklenti içerisindeydi.

Bu beklentiler şuana kadar ne derece gercekleşti, inanın bizde henüz net bir bilgi sahibi değiliz. İlk devre biterken kamuoyunda transfer edilecek diye birçok isim gündeme geldi. Bugün gündeme gelen isimlerin hiç biri ile Elazığspor sözleşme imzalayamadı ve dolayısı ile kadrosuna katamadı. Şuan sadece, Bulgar golcü Dimitar Rangelov,  Malili Samba Diakite ve Eskişehirspor’da Teyyo  ile büyük ölçüde anlaşma sağlandığı belirtiliyor. Bunların dışında birde Elazığspor’da sözleşmesi devam eden Marvin Zegeler’in geri döndüğü söyleniyor. Kulüpten transferler hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmaması da kafalarda soru işareti oluşturuyor.

Biz yine de bu transferlerin doğruluğunu kabul ediyor ve beklentilerin henüz yeteri miktarda gerçekleşmediğini düşünüyoruz. İsmi geçen futbolcuların doğruluğunu kabul etsek de bu takımın sağ kanadı halen sorun, savunması halen sorun. Bulgar futbolcu ve Mali’li futbolcular orta alana ve forvete çözün olabilecekler mi orası da muamma… Teyyo Türkiye’yi ve Türk futbolunu bildiği için bana göre daha etkin bir transfer olarak görünüyor.

Tabi asıl sıkıntı olan transferlerin bu kadar gecikmesi ve henüz takımdan kimlerin ayrılacak olması. Bu konularda Selçuk başkan tıpkı geçmişte olduğu gibi oldukça ağır davranıyor. Serdar Gürler’in durumu halen muamma olarak ortada dururken, Ahmet Görkem’in durumu da aynı gizemini koruyor. Bunlar gibi daha birçok isim ile ilgili sıkıntıların henüz çözüme ulaşmaması, taraftarda yaşanan transfer beklentilerinin yanında karamsarlık oluşturmaya başladı.

Çarşamba günü Antalyaspor ile oynanacak olan karşılaşma sonrası, kafamızda oluşan soruları muhataplarına soracağız. Ama ne kadar cevap alacağız ya da beklentilerimize ne kadar çözüm üretilmiş göreceğiz..

Evet, gerçek olan bir durum var ki oda taraftarın beklentisi şuan yaşananlar değildi! Taraftar, takımdan gönderileceklerin Antalya kampı önce gönderilip, eksik mevkiler için ise Antalya kampı öncesi transferler yapılacağı idi. Yapılan transferlerin ise ilk gün çalışmasına katılmaları idi. Bu beklentilerin maalesef hiçbiri gerçekleşmedi. Sezon başında yapılan hatalar yine devam etti “göç yolda düzelir” felsefesi bugünde uygulandı..

Ama gerçek olan ise kalan 17 maçın telafisinin artık olmayacağı!!!!

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!