BİR PUAN'IN ÖNEMİ! - Yusuf Boydak

BİR PUAN'IN ÖNEMİ!


Elazığspor lig'in 24. haftasında kendi sahasında karşılaştığı Samsunspor ile 0-0 berabere kalarak, haftayı 1 puan ile geçti. Bu kadar yaşanan sıkıntıların ardından bu maçta 3 puan beklemek elbette ki hayalden öte olmayacaktı.  Elazığspor'un ikinci devrenin en başarılı takımlarından olan Samsunspor'dan almış olduğu bu 1 puan, bizi belki de lig sonunda kümede bırakacak! Bundan öncekileri geçtim, son iki karşılaşmada son saniyelerde ve ilk saniyelerde yediğimiz goller ile kaçırdığımız 2 puan olmuş olsa idi şuan çok daha iyi bir konumda olmuş olacaktık.

Şimdi asıl bundan sonra geride kalan son 10 haftada alacağımız 1 puanlar, çok önem taşıyor. Kalan 10 maçı, 10 puan ile geçer isek 38 puan ile lig'de kalmamız garanti oluyor. Şimdi hesap kitap yapmayı fazla beceremeyen Ümit Hocaya, birileri oturup bu hesabı iyi anlatması gerekiyor.  Sözde değil özde "yenemiyorsan yenilme" mantığı ile oynamamız gerektiğini ve 1 puanın hayat memat meselesi olduğunu söylemesi lazım.

Ümit Hoca'nın şuana kadar yapmış olduğu hataları burada sıralayacak olsak, inanın sayfalar dolusu hatalar yaza bilirim. Ama bu saatten sonra hoca takımın başında olacak ise bu sezonu kazasız belasız atlatmak için bazı sorunları sezon sonuna bırakmamız lazım. Hoca'nın da Allah için artık macerayı bırakıp bundan sonraki maçlarda yapacağı hataları asgariye indirmesi lazım. Bu takımın birinci kalecisinin Mücahit olduğunu kulağına küpe yapması lazım. Murat Kayalı'nın mutlaka sahada olması gerektiğini bilmesi lazım. Noyan'ın asla kesilmemesi gerektiğini bilmesi lazım. Zorunluluk olmadıkça artık takımdan adam kesilmemesi gerektiğini bilmesi lazım. Daha bunun gibi onlarca gerçeği artık hocanın görmesi lazım. Hoca göremiyor ise yanındakilerin görüp gerçekleri hocaya söylemesi lazım!

Kulüp içerisinde bir takım değişiklikler yapılıyor. Cumhurbaşkanı'nın yeğeni takıma genel menajer olarak getirildi. Nereden çıktı bu arkadaş, neden böyle bir tercih yapıldı, "kemanın sesi sabah belli olur" misali elbet ortaya çıkacak. Fakat bu güne kadar kulübe yanaşmayan Belediye Başkanımızın bu değişiklik ile aniden Elazığspor sevgisi kabardı ve Mücahit bey, uzun aradan sonra Elazığspor'u ziyaret ederek, dünde maça geldi. Hatta yöneticilerimiz yanda otururken, o yeni menajerimiz ile birlikte protokolde oturdu.

Samsunspor maçında iyi niyeti ile sahada mücadele eden tüm futbolcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Alınan bu bir puanda onların üstün mücadelesinin büyük payı var.

Maçtan 1 puan ile ayrılınca bir şeyi de çok merak ettim. Samsunspor karşısında elde edilen bu 1 puanı, birileri kendisine bağlasın..

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!