EN BÜYÜK KAPTAN BENİM! - Yusuf Boydak

EN BÜYÜK KAPTAN BENİM!


Elazığspor’un, “gelmiş geçmiş en büyük kaptanı benim” dedi ve salondan bir alkış koptu efsane kaptanlarımızdan Ömer Tokgöz ağabeyimize. Ve “ben Elazığspor’un vizyonunu değiştiren adamım” dedi, Elazığspor’a geldiği yılları kast ederek. Çünkü Elazığspor’dan önce Malatyaspor, Kayserispor, Ankaragücü, Mersin İdman Yurdu gibi takımlarda futbol oynadığını ve belirli bir tecrübe edindikten sonra, 1974 yılında tekrar Elazığ’a dönerek Elazığspor’da futbol oynadığını ve 74 – 75 sezonunda takımı şampiyon yaptıklarını söyledi.  Elazığspor’un mutlaka altyapıya önem vermesi gerektiğini de ısrarla belirti büyük kaptan. Ayrıca, tam 10 sezon takımda kaptanlık yaptığını ve hep boş mukaveleye imza attığını belirtti kaptan Ömer. Elazığspor bizi çağırırsa her zaman gelirim diyerek de birilerine mesaj verdi.

Elazığspor’un 48. kuruluş yıl dönümü nedeni ile kim nasıl akıl etmişti bilmiyorum ama güzel bir iş yaparak, günün anısına geçmişte Elazığspor’da forma giymiş futbolculara ve il protokolüne bir yemek düzenleyerek hayırlı bir işe imza atmıştı Elazığspor Yönetim Kurulu. “Ogün çocuklar gibi şendik” misali de olsa geçmişte Elazığspor’da forma giymiş onlarca futbolcu bir araya gelerek en azından anılarını tazelemiş oldular. Temennim o ki bu yemek geleneksel hale dönüşür ve yılda bir olsa da hatırlanırlar.

Kaptan Ömer abe “en büyük kaptan benim, ben bu takımın vizyonunu değiştirdim” gibi cümleleri söylerken belli ki birilerine “bu garibanları boş bellemeyin” mesajını veriyordu. Futbolcusunun tamamına yakını, Hocaları keza aynı, hatta genel menajeri yabancı olan bir takımın yöneticilerine de başka ne mesaj verilirdi ki bu ortamda?

68 yaşında olmasına rağmen kendisine çok iyi bakan Kaptan Ömer, giyimiyle ve ağır başlılığı ile arkadaşları arasındaki saygınlığını da hala koruyordu.

Evet, son yıllarda neden Elazığ’dan futbolcu, teknik adam ve idareci çıkmıyor diye birilerine hep dert yanıyoruz. Şans verilenlerde maalesef şanslarını iyi kullanamıyorlar ve kısa süre sonra kaybolup gidiyorlar! Bu takım bizim takımımız olduğu için, takım içerisinde de futbolcusu ile hocası ile yöneticisi ile bizim ağırlığımızın daha çok olması gerekiyor.

Bunun içinde sanırım kafamızı çok meşgul etmeye gerek yok. Ömer Tokgöz ağabeyimiz gibi “en büyük olmayı hayal edelim” yeter……………………

Cumartesi günü kendi sahamızda oynayacağımız Bucaspor karşılaşması, Elazığspor açısında hayati önem taşıyan bir karşılaşma. Bu maçtan mutlaka galibiyet ile yani 3 puan ile ayrılmalıyız. Bu nedenle taraftar desteğine takımın çok büyük bir ihtiyacı olacak. Taraftarımız mutlaka Atatürk Stadyumuna gelmeli ve takımını 90 dakika süre ile sabırla takımını desteklemeli. Mağdur olmaması içinde hafta içi biletini alarak,  şansını son dakikaya bırakmamalı.

Bu önemli karşılaşma için her zaman olduğu gibi takımımıza başarılar diliyor, şansının açık olması temennisinde bulunuyorum…

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!