GİRESUNSPOR MAÇINA DAİR! - Yusuf Boydak

GİRESUNSPOR MAÇINA DAİR!


            Elazığspor, Giresunspor deplasmanına çiçeği burnunda yeni hocası Bayram Bektaş ile çıktı. Takımı maça altyapı koordinatörü İlhan Aydın hazırlasa da yeni hocamız işlemlerini tamamlayarak, maçtan bir gün önce takımla birlikte oldu ve karşılaşmada takımının başında yer aldı. Elbette ki sahaya sürülen kadroyu da İlhan Hocanın tavsiyeleri ile oluşturdu. Ümit Hoca’nın ardından Elazığspor’u terk eden kaptan Eren, Mehmet Çakır ve kaleci Ferhat’tan sonra nasıl bir 11 oluşturulacağı merak konusuydu. Ama görüldü ki İlhan Hoca, ideale yakın bir kadro sahaya sürdü ve bu 11 ortaya koyduğu güzel futbol ile Elazığ’a 1 puan ile döndü.

            Kalede Mücahit, sağ bekte İzzet, sol bekte Onur, stoperde Murat Sözgelmez ile Murat Kalkan, ön liberoda Devit Deniz ve Murat Kayalı, sağ önde Noyan, sol önde Traore ve ileride de Zenkoviç ile Serdar’ın arkalı önlü oynamaları bana göre de mevcut kadronun içerisindeki en ideal kadroydu. Aslında bordo beyazlılar, rakibine oranla maçada iyi başlayan taraftı. Ta ki mecburiyetten stoper oynayan Murat Kalkan’ın rakibini iyi marke edememesine kadar. Maçın 17. dakikasında kalemizde gördüğümüz golden sonra ilk devrenin bitimine kadar oyunda dengeyi kura bilsek de üstünlüğü elimize geçiremedik. İkinci 45 dakikada ise daha çok topa sahip olan takım Elazığspor oldu. Maçın 61. dakikasında Zenkoviç’in yerine oyuna dahil olan Taner, biraz daha etkili oynamış olabilse idi, bugün Elazığspor’un memlekete 3 puan ile dönmüş olabilirdi. Yaşanan bu sıkıntılardan sonra Giresunspor deplasmanından getirilen 1 puanda bana göre iyi bir sonuçtu! Zira Elazığspor en son 8 hafta önce Orduspor deplasmanından puan ile döne bilmişti!

            Giresunspor Elazığspor maçında her iki takım adına kadrolara baktığımızda, sahanın yıldızı hiç şüphesiz ki genç oyuncumuz Hamidou Traore’ydi. Traore’nin bu performansını koruduğumuz süre içerisinde, ileride bu futbolcudan maddi ve manevi olarak çok şey kazana bileceğimizi düşünüyorum…

            Elazığspor’da gerçekleşen teknik heyyet değişikliği ile artık yeni bir dönem başladı. Başkan Selçuk Öztür’ün yapmış olduğu açıklamaya göre Bayram Hoca sezon sonuna kadar takımın başında kalacak ve yeni sezona, onun vereceği raporlar doğrultusunda başlanılacak. 

            Takımdan gönderilecekleri, kalacakları, yapılacak transferleri hep bu rapor belirleyecek.

            Buraya kadar olan düşünce her ne kadar olumlu olsa da, lig sonuna kadar Bayram Hoca’nın yapacaklarını iyi incelemek lazım! Asıl olan ise hocadan ziyade yönetimin yeni sezon için neler yapa bileceğini görmek lazım. Zira Ümit Hoca’nın yönetim ile ilgili son açıklamış oldukları Elazığspor’un imajını iyice zedelemiş oldu.

            Umarım bu son 5 hafta Elazığspor’da iyi şeyler olur ve yeni sezona daha heyecanlı ve hedefli bir başlangıç yaparız….

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!