GÜVEN VE ELAZIĞSPOR! - Yusuf Boydak

GÜVEN VE ELAZIĞSPOR!


Şuna çok iyi inanıyorum ki Elazığspor’un mevcut kadrosu, iyi sevk ve idare edilse idi bugün çok daha güzel bir konumda olacaktı. Ama maalesef takım içerisinde yaşanan hadiselerden ve köyü yönetimden dolayı kimsenin kimseye güveni fazla kalmadı ve takım kötü sonuçlar almaya başladı.

Ümit Özat, tıpkı Manisaspor maçında olduğu gibi bundan önceki karşılaşmalarda da takımla çok oynadı ve futbolcular hocalarına olan güvenlerini yitirdiler. Sudan bahaneler ile futbolcu kesmek, futbolcuyu yerli yersiz oyundan almak, bu güvensizliğin ana nedenlerinden oldu. Takım içerisinde yaşanan bu sıkıntılar elbette ki yönetime ve taraftara da sirayet etti ve Elazığspor’da top yekûn bir güvensizlik ortamı oluştu.  Güvenin olmadığı bir ortamda da başarının beklenmesi hayalden öte olamaz!

Manisaspor maçını izliyorum, ola bilir mağlup duruma düşe bilirsiniz, fakat yeniden skorda eşitlik sağlamak ve hatta öne geçe bilmek için hiçbir çaba yok. Biraz defansta ve kalede mücadele var. İleride yani 3. bölgede laylaylom. Topu alan yanındakine güvenmediği için bireysel çaba göstermek istedi, o da duvara çarpar gibi defanstan döndü. Oysa ki iki top yapa bilse idik ileride, bu maçı çok farklı kazanarak Elazığ’a döne bilirdik! Sonuç adım adım küme düşme hattına gidiş!

Taraftarımız, haklı olarak hoca değişikliği istiyor! Ama ben Hocaya güvendiğimden değil, Elazığspor’un geleceği için yönetimin olaya el koymasını ve sezon sonuna kadar hocaya sabredilmesinden yanayım. İçeride oynayacağımız Bucaspor ve Denizlispor karşılaşmaları bizim için bir avantaj olacak, tabi ki kazanmak şartı ile…

Beni şuan tek rahatlatan puan tablosu! Bu kadar kötü sonuçlara rağmen halen küme düşme hattında ki en yakın rakibimiz ile aramızda 6 puan fark var. İçinde bulunduğumuz sisteme göre yani ilk 6 ve ilk 2 mücadelesi devam ettiği sürece bu fark öyle kolay kolay kapatılamaz.

Elazığspor geçmiş yıllarda da bu tür krizler yaşadı. Tabi ki o günlerde yönetim, taraftar, futbolcular ve hoca arasında bu kadar güvensizlik söz konusu değildi. Eğer ki takım içerisinde yeniden bir güven oluşur ise yeniden başarılı sonuçlar ala biliriz. Kadromuz buna müsait!

Ama bu kriz iyi yönetile bilecek mi? İşte orası biraz karanlık!

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!