HAKEM TERÖRÜ! - Yusuf Boydak

HAKEM TERÖRÜ!


Evet, Elazığspor Pazar günü kendi sahasında sezonun ikinci mağlubiyetini alarak ligde 12. haftayı puansız geçti. Lig’in ikinci haftasında kendi sahasında Karşıyaka’ya 2-1 mağlup olan Elazığspor, 12. haftada da Giresunspor’a yine aynı skorla 2-1 mağlup oldu. Her iki karşılaşmanın skorunda yaşanan benzerlik, ne tesadüf ki karşılaşmayı yöneten hakemde de kendini gösterdi. Her iki karşılaşmanın hakemi de Sakarya bölgesi üst klasman hakemlerinden Erkan Engin’di. Tıpkı Özgür Yankaya’yı unutmadığım gibi ban bu Erkan Engin’i de sanırım uzun yıllar unutmayacağım.

Özellikle iç sahada başarılı olan bordo beyazlıların, bu mağlubiyetinde elbette ki kötü futbolun etkisi var, fakat maç berabere giderken ve bence de maçın hakkı beraberlik iken, hakemin bariz skoru etkileyen kararı, maçın önüne geçti. Bu karar Elazığspor’un kötü oyununu bize unutturarak, hakemlerin çok daha kötü olduğunu hatırlattı.

Karşıyaka maçında  Elazığspor kötü olduğu için biz hakemin kararlarına hiç bakmamıştık. Ogün, hakemlerin küme düşen bir takıma kıyım uygulayacakları aklımızın ucundan dahi geçmedi. Belki bu kara gömlekli Erkan, o günde ufaktan ufaktan kıyım yaptı da biz sadece kendi takımımızın nasıl bir takım olduğuna baktığımız için, olayı algılayamadık. Oysaki o gün Ümit Hoca’da sanırım bizim baktığımız pencereden bakmış olacak ki bu hakem ile ilgili MHK Başkanına teşekkür yazısı yazmıştı.

Aradan haftalar geçince bizde takımımızın gücünü görünce, artık hakemlerin tavır ve davranışlarına dikkat etmeye başladık. Gaziantep B. Belediyespor maçında topun dışarıdan çevrilmesi ve Giresunspor maçında rakibin topu koluyla düzelterek gol yapması, tamamen bir skandal. Her iki olayda hakemliğin yüz karası. Giresunspor maçında Anton’un topu koluyla düzeltmesini bırakın tribündekileri sokakta 5 yaşındaki çocuk bile görse “abe el var” söyler.

Yazık, çok yazık! Bu kara gömlekliler acaba bu hareketi bir İstanbul’da, bir İzmir’de, bir Trabzon’da v.s illerde yapa bilirler mi? Her zaman sık sık dile getirdiğimi Lobi meselesi işte budur. Siyasilerimizden bu konularda ilimizin, yani takımımızın hakkını hukukunu savunmalarını istiyoruz! Onların bir girişimi var mı? Sonuç, elde var sıfır!

Evet, Siyasilerimize bir kaz daha sesleniyorum. Pazar günü Elazığ Atatürk Stadyumunda, (televizyondan canlı olarak yayınlandığı için) tüm dünyanın gözü önünde Sakarya Bölgesi Üst Klasman Hakemi Erkan Engin, rakibin koluyla düzelttiği topu gol sayarak, bir terör yaratmıştır. Allah’tan taraftarımız aklıselim davranarak sahaya inmemiştir. Sizlerde artık bu şehri azda olsa seviyorsanız, bu olayı bakan ve federasyona taşır, bu aziz şehrin ve cefakâr taraftarın hakkını, hukukunu savunursunuz! Ve bir daha bu tür hadiselerin yaşanmaması için bir adım atarsınız.

Söyleyecek bir söz bulamıyorsanız, sadece şunu söyleye bilirsiniz, “Pasolg’i tribün terörünü önlemek için çıkarttınız, hakem terörünü önlemek için ne yapıyorsunuz?”

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!