Haydi Bir Daha! - Yusuf Boydak

Haydi Bir Daha!


Bu güne kadar “haydi bir daha” başlıklı birçok köşe yazdım bu sütunlardan. Her seferinde futbolcularımıza ve teknik heyete seslenerek alınan başarının yada galibiyetin devamını istedik, Elazığspor’un selameti adına. Şimdi bir kez daha aynı başlıkla aynı kişilere seslenerek “haydi bir daha” diyoruz, Gaziantepspor galibiyetinin ardından Elazığspor’un Süper Lig’de devamı adına.

Bu saatten sonra top teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimizde artık! Yönetiminde sorumlulukları var elbet ama yönetime ne kadar seslenirsek seslenelim onlar “imam” misali bildiklerini okuyorlar. Sonradan da sıkıntının büyüğünü kendileri yaşıyorlar! Yönetim kuruluna söylenecek tek söz, bari bu şehirde birlik ve beraberliği teşvik etmeleri ve kalan son 5 haftada herkesle kucaklaşarak gerekli havayı futbolculara ve teknik heyete his ettirmeleri.. İsteseler bir iki küçük organizasyon ile bunu başara bilirler...

Gaziantepspor maçında en büyük endişem taraftardan mahrum olmaktı. Tüm ilgisizliğe rağmen 60-70 tane bayan taraftarımız Atatürk Stadyumuna girmeyi başardı ve 90 dakika boyunca takımlarını hiç susmadan desteklediler. Ben Elazığ Spor kamuoyu adına onlara teşekkürlerimi iletiyorum. Stadyuma giremeyip dışarıda kalan yaklaşık 200 bayan ve çocuk taraftarımıza da bu arzularından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Evet, sıradaki maçımız deplasmanda oynayacağımız Bursaspor karşılaşması. Bu maçta alacağımız bir galibiyet kümede kalmamızın müjdesi olacaktır. Futbolcu kardeşlerimize ve teknik heyetimize konuyla ilgili olarak söyleye bileceğimiz tek söz “haydi bir daha” olacak. Eminim ki aynı ciddiyet ve disiplin ile bu maça hazırlanır isek inanın Bursaspor maçı bizim açımızdan çok zor olmayacak gibi. Bursaspor’un bizim maçtan önce Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması oynaması, bizim için bir avantaj olacak. Umarım bu avantajı lehimize çeviririz.

Buradan sadece bir futbolcumuz içinde özel bir istekte bulunacağım. Gaziantepspor maçında ilk on birde sahaya çıkarak takıma büyük katkı sağlayan Batuhan kardeşimden aynı gayret ve isteğini Cumartesi günü oynayacağımız, Bursaspor ve kalan diğer karşılaşmalarda da devam ettirmesi.. Gaziantepspor maçındaki Batuhan’a bu takımın ve bu şehrin ihtiyacı var. Henüz çok gençsin son 5 haftada biraz özverili olsan bu şehir asla seni unutmayacak ve sende yeniden eski günlerine dönerek Türk futbolundaki isminden övgü ile bahsettire bilirsin. Senden tek beklentimiz “haydi bir gol daha.”

Elbette ki fikstür avantajı rakiplerimizden yana. Fakat Kayserispor’un önemli ölçüde şansının bittiğini düşünür isek geride küme düşmeye aday 5 takım daha var. Bu 5 takımdan 3 takım kurtulacak, 2 takım daha küme düşecek. Yani 34 puanı bulunan Konyaspor, 33 puana sahip Ç. Rizespor, 31 puana sahip Elazığspor, 30 puana sahip K.Erciyesspor ve 28 puana sahip Antalyaspor’dan iki takım daha küme düşmüş olacak. Kümede kalma şansımız şuan %’de 60-70’ler. Bu oranı %’de 100 yapmak zor olsa da bizim elimizde. Geçmiş yıllardan elde ettiğimiz tecrübeler ile yukarıda da belirttiğim gibi biraz gayret etsek “haydi bir daha” diyerek, önümüzdeki sezonda Süper Lig’de oynamaya hak kazana biliriz.

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!