İZZETİ İKRAM! - Yusuf Boydak

İZZETİ İKRAM!


Elazığspor, ligdeki 15. karşılaşamasını deplasmanda Kayserispor ile oynadı. Kayserispor karşılaşması öncesinde arka arkaya alınan Alanyaspor ve Boluspor karşılaşmaları Elazığspor’u bir kez daha zirve için ümitlendirmişti. Bu karşılaşmadan alınacak bir galibiyet, ilk 6 hedefinden çok ilk 2 hedefini konuşmamızı sağlayacaktı. Her ne kadar deplasman karnemiz düşük olsa da biz yine takımızdan ümitliydik maç öncesinde.

Nitekim de Elazığspor karşılaşmaya iyi başlayan taraf oldu ve henüz maçın başında bulduğu pozisyonları değerlendire bilmiş olsa idi, bugün Kayserispor liderlik koltuğunda olmayacaktı, bizde 25 puan ile zirveye bir basmak daha yaklaşarak, 5. sırada yer alacaktık. Fakat olmadı! Elazığspor, iyi başladığı karşılaşmayı, Ümit Hocanın aceleciliği ve İzzet’in de ikramı ile 1-0 mağlup kapatarak, yakalayacağı avantajı kaybetmiş oldu.

Dengede giden bir karşılaşma ancak hata yapılınca kaybedilir. Kayserispor – Elazığspor karşılaşması da tam böyle bir maçtı. Hata yapan taraf kaybedecekti, bizde hata yaptık ve kaybettik! Ümit Hoca, bundan önce de olduğu gibi Kayserispor karşılaşmasında da oyuncu değişikliklerinde aceleci davranarak, takımın hata yapmasına katkıda bulundu. Sarı kart gördüğü için David Deniz Kılıç’ı, kenara aldığını belirten hocamız, umarım bundan sonraki maçlarda da aceleci davranmaz ve bir daha aynı hataya düşmez!

Gelelim maçın kırılma anı olan İzzet’in çift sarı karttan kırmızı kart görmesine. Bir kere taraftarımız bu harekete kafayı çok takmış. İzzet’in Adanaspor karşılaşmasında forma giymemek için kasten kırmızı kart gördüğünü düşünüyor. Evet, ilk gördüğü sarı kart, tamamen İzzet’in hatasından kaynaklandı. Kazanılmış bir faule sen neden bu kadar şiddetli itiraz ediyorsun?.. İkinci gördüğü sarı kartta da tamamen hakemin hatası var. Rakip alanda kasıt olmadan rakibin topuğuna basılan pozisyona nasıl sarı kart çıkar anlamış değilim? İzzet bu pozisyonda rakibin topuğuna vurmadı, bastı.. Vurmak ile basmak farklıdır? Tabi ben sucu hakemde bulmuyorum, durumları ortada olan bu kara gömleklilere bu fırsat verende ben suçu buluyorum. Utanmadan bir de Kayserispor’un hocası çıkmış hakemi kötülüyor. Hakemin kimin ikramı ile kimi yaktığı ortada. Ve bu yangına adeta ikramda bulunanlar da ortada…

Sezonun ilk devresinin bitimine sayılı günler kala, bizim camia olarak asıl üstünde kurmamız gereken olay, bizi yönetenlerin takıma gereken maddi desteği, neden sağlamadıkları? Kayserispor mağlubiyeti, telafi edile bilir, fakat biz devre arası gereken transferleri yapamaz isek, o zaman telafisiz maçlar bizi bekler! O nedenle elini taşın altına koymaktan kaçınanların, bir an önce verdikleri sözü tutarak bu takıma maddi destek sağlamaları lazım….

Bir yıl arayla Süper Lig’e tekrar çıka biliriz. Bunun için yakaladığımız önemli bir fırsat var. Bu fırsatı İzzet gibi, birilerine ikram etmemek için, lütfen takımımıza elimizden gelen tüm desteği verelim!...

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!