Kıymet Bilmemek! - Yusuf Boydak

Kıymet Bilmemek!


Uzun süredir herkesin merak ile beklediği Elazığspor’un mali kongresi, dün Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Bir hafta ertelendiği için çoğunluk aranmayan mali kongreye, Başkan Selçuk Öztürk, yönetim kurulu üyeleri, spor taban birliklerinin başkanları ve yaklaşık 100 civarında da kongre üyesi iştirak etti.

Elazığspor açısından son derece önem arz eden böyle bir kongreye, bırakın milletvekillerimizi hiç bir üst düzey yöneticinin salonda olmayışı oldukça manidardı. Bu olay bir protesto muydu, yoksa her zamanki gibi vurdumduymazlık mıydı? Yoksa Selçuk Öztürk’ün agresif tavırlarından bir daha nasiplenmemenin bir tedbiri miydi, Elazığspor’un kongresine iştirak etmemek? Yoksa kamuoyunda konuşulan “Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığspor’u almak istiyormuş” söylemleri doğrumu ki başkan Öztürk ve arkadaşları böylesi önemli bir günde yalnız bırakıldılar?  Yoksa şöyle söyleyeyim üst düzey yöneticilerimizin kongreye gelmeyişleri Selçuk Öztürk’e bir mesaj mıydı?

Bu soruların cevabı yakında ortaya çıkar, asıl üzerinde durulması gereken konunun 01.04.2013 – 27.05.2014 tarihleri arasında, Elazığspor’a gelen eski parayla yaklaşık 55 trilyonun gelirin kıymetinin bilinmemesi diye düşünüyorum! Bu rakam Elazığspor tarafından mali kongrede kamu oyununa dağıtılan faaliyet raporunda yer alan miktardır. Elazığspor’un kasasına geçen sezon 55 trilyon para girmiş. Geçen sezon ile Süper Lig’e yükseldiğimiz sezonu da değerlendirir isek, Elazığspor’un kasasına  Süper Lig’de kaldığı iki sezon içerisinde yaklaşık 110-120 trilyon para giriş çıkmış. Bu rakam gerçekten çok büyük bir rakam ve biz bunun kıymetini bilemedik. Bu sezon yaklaşık 55 trilyon para harcıyorsunuz ve küme düşüyorsunuz! Bunun adı iş bilememezlik beyler, başkada izahı yok....

Şimdi “attan inip eşeke binerek” kıymetin ne anlama geldiğini sanırım daha iyi anlayacağız. Sadece Lig TV’den bu sezon gelen pay 39,5 trilyon.  Şansal Büyüka bu miktarı hatırlatınca başkan ona da sallamıştı. Önümüzdeki sezonun bütçesinde naklen yayın geliri sadece 3 trilyon olarak belirtilmiş. Aradaki fark 10 kattan daha fazla. Daha bunun gibi birçok gelir kat kat farkla aşağı düşecek ve biz Süper Lig’in kıymetini bilmediğimiz için bin pişman olacağız ilerideki günlerde.

Faaliyet raporunda Elazığspor’un mevcut borcu net olarak anlaşılmasa da, Başkan Selçuk Öztürk’ün söylemi ile 33 trilyon civarında. Bu miktardan, satışı yapılan futbolculardan gelecek paralar düşünce, yaklaşık 20 – 22 trilyon bir borç kalıyor. Bizi azda olsa teselli eden noktada işte burası. Süper Lig’in kıymetini bilemedik bari bu son durumun kıymetini bilelim...

Temennim o ki bundan sonraki süreçte de, yeni hatalar yapılmaması.....

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!