SABIR VE FUTBOL - Yusuf Boydak

SABIR VE FUTBOL


Atalarımız sabır ile ilgili birçok veciz söz söylemişlerdir.. Sabreden derviş muradına ermiş, sabrın sonu selamettir, gibi yaşadıkları tecrübelerden dolayı, ders almak ve acele edip işi daha başlamadan bitirmemek için, gelecek nesil-e nasihat da bulunmuşlardır.

Sabır, insana her alanda lazım olacak bir davranıştır. Günlük yaşamın dışında en çok da iş yaşamımızda lazım olan bir davranıştır sabır. Yeni market ya da lokanta açan bir işletmeciye de lazım, bir futbol takımını yöneten yönetici ve hocalara da lazım sabır. İşinizde sabırlı olursanız, mutlaka bir gün başarılı olursunuz!

Şimdi konumuz, Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat’ın sabırsızlığından dolayı Elazığspor’un kaybettiği puanlar! Ümit Hoca, atalarının nasihatinden biraz nasiplenmiş olsa idi, biz bugün ilk altı içerisinde çok rahat yerimizi almış olacaktık. Bir zamanlar İmam Verdiyev’e, Hakan Bilgiç’e, Noyan’a, Umut Utku’ya hatta Bilica’ya sabırsız davranan Ümit Hoca, dün de Zenkoviç’e sabredemedi ve bir çuval inciri berbat ederek, üstün oynadığımız karşılaşmayı son saniye golü ile kaybetmemize neden oldu ve ilk 6 şansımızı tamamen kaybettirdi.

Hani yaptıkları hatalara bahane bulmak için bu futbolcular ile ben bir hafta süre ile birlikte oluyorum diye başlarlar ya söze, ondan sonra da bahaneleri sayarlar. Şimdi sormazlar mı adama ey hoca, sen bir haftayı bırak, aylarca birlikte olduğun futbolcunun ilk yarım saat içerisinde neler yapıp yapamayacağını nasıl bilmezsin? Maç sıfır sıfır gidiyor, bu süre içerisinde rakipten daha fazla topa sahipsin, yavaş yavaş hücum artırıyorsun, pat, hücumdan bir oyuncu çıkart, yerine önlibero oyuna sok. Oyuna giren Zeki çok üstün yetenekli idiyse neden ilk 11’de sahaya çıkmadı? Bir hafta da bulamadığın doğruyu nasıl oldu da 27. dakikada buldun? Anlayamadığım bir noktada neden oyundan alınan Serdar değil de Zenkoviç?

Hadi hepsini geçtim de başkanın açıklamış, hedefimiz kümede kalmak, sen açıklamışsın ilk hedefimiz kümede kalmak diye, daha han ki maceradasın da devre arasına kadar oyuncu değişikliği için sabredemiyorsun?

Özetle, bugüne kadar Ümit Hocanın başına gelenler ve Elazığspor’a yaşatmış olduğu puan kayıpları, tamamen sabırsızlığından kaynaklanmıştır. Ümit Hoca takım içerisinde biraz daha sabırlı olmuş olsa idi ve yola çıktığı arkadaşlarını, yolda bulduklarına değiştirmemiş olsa idi, bugün Elazığspor daha iyi bir konumda olmuş olacaktı!

Temennim o ki bundan sonra, Hocamız sabırlı olsun ve bir daha Elazığspor’a zarar vermesin!

Artı, yönetimin de biraz daha sabırlı olması ve bu sıkıntılı süreçte daha sağlıklı kararlar alması lazım!.....

Atasözlerine inanmıyorsanız, Kuran’da yer alan “Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir” ayetini kendinize rehber edinin….

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!