Samsunspor Maçına Dair - Yusuf Boydak

Samsunspor Maçına Dair


Arka arkaya almış olduğu başarılı sonuçların ardından Samsunspor deplasmanına giden Elazığspor’un, buradan alacağı sonuç üst sıralardaki iddiamızı sürdürebilmek için önem arz ediyordu. Nitekim de Elazığspor bu karşılaşmaya oldukça iyi başladı. Henüz maçın başında yakaladığı fırsatları iyi değerlendirerek, 5. dakikada güçlü rakibine skor üstünlüğü sağlayarak Mehmet Çakırın şık golü ile 1-0 öne geçti.

Golden sonra Samsunspor oyunda dengeyi sağlamak için büyük gayret gösterdi ve kalemize yakın oynamaya başladı. Bu arda Elazığspor kontra ataklarla rakip kalede ikinci gol arayışına başladı. Cangele ve İmam ile yakaladığı fırsatları iyi değerlendiremeyince ilk 45 dakika 1-0 Elazığspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci 45 dakikasına her iki takımda birer oyuncu değişilkliği ile başladılar. Elazığspor’da Ümit Hoca İmamverdiyev’in yerine Noyan’ı oyuna aldı. Zaman zaman orta alana yardıma gelen İmamverdiyev’in neden oyundan alındığına bir anlam veremedim? Tabi bu beklediğimiz bir değişiklik değildi!. Beklediğimiz değişiklik 60. dakikada geldi. Ortalarda fazla görünmeyen Birol, oyundan alınarak, yerine Deniz ön liberoda görevlendirildi. Bu değişiklikten önce Samsunspor skora eşitlik getirdiği için Elazığspor yaklaşık 20 dakika rakibine oldukca çok pozisyon verdi.

Oyunun son bölümlerinde yeniden rakip kaleye yakın oynamaya başlayan takımımız, ileride biraz daha güçlü ola bilseydi, yani ayakta kala bilse idik, rakip kalede galibiyet golünü bula bilirdik. Fakat zeminin ağırlığından olsa gerek her iki takım oyuncuları da karşılaşmanın sonlarında hayli yoruldular.

Elazığspor’un pekte şansı tutmayan Samsunspor deplasmanından 1 puan ile dönmesi de elbetteki bizim için başarı. Samsun’da yakaladığımız skor üstünlüğünü belki koruyamadık ama aldığımız bu beraberlik ile 5 maçlık kaybetmeme alışkanlığımızı devam ettirdik. Puan tablosunda ise 9 puan ile bir basamak daha yükselerek 8. sırada yer aldık. Bu demek oluyorki ilk 6’yı kovalama şansını biraz daha artırmış olduk.

Tabi asıl olan ise bu tür sonuçlardan sonra takımın havaya girerek “artık biz bu işi başardık” düşüncesi ile işi rolantiye alması. Şuan tam olmasa da takımda bazı kişilerin bu yönde havalara girdiğini hissediyorum. Ümit Hoca’nında bazı söylemlerinde bu vurgu var. Bu grubun çok basit olduğunu söylüyor. Evet doğrudur grup çok basit, ama “sen iyi olduğun müddetçe” grup basit olur. Sen kötü olur isen, o zaman grup zorlaşır. Şimdi biz iyi miyiz? Evet iyiyiz, ama yeterince değil! Çok çabuk kırıla biliriz. Nitekim de bir maç iyi olan bir futbolcumuzda ikinci maç aynı performansı göremiyoruz. O nedenle sezon başındaki ciddiyetimiz ile çalışmalarımızı sürdürmeliyiz! Aksi halde yarın Adana Demirspor gelir burada seni yener gider, şuana kadar çabaladığınız tüm emekler boşa gider!...

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!