TAKTİK HATASI! - Yusuf Boydak

TAKTİK HATASI!


Elazığspor, büyük umutlarla gittiği Beşiktaş maçından da eli boş döndü. Antalyaspor ve Karabükspor maçında yakaladığımız moralin bu maça yansıyacağını düşünmüş ve Beşiktaş’ın eksik kadro ile sahaya çıkacak olması, işin doğrusu benide ümitlendirmişti. En azından beraberlik alırız diye hesap yapıyordum. Okan Hoca ve kurmaylarıda bir puan düşüncesinde olacaklarki sahaya defans ağırlıkı bir kadro ile çıktılar.

Fakat bu düşünce mantık olarak doğru olsada, taktik olarak hucum gücü bizden daha iyi olan Beşiktaş’a karşı tutmadı ve Elazığspor sahadan farklı mağlubiyet ile ayrıldı..Savunma ağırlıklı kadromuzun savunması o kadar rakibe gol şansı verdiki mağlubiyet kaçınılmaz oldu..

Şimdi Beşiktaş maçı üzerinde fazla durmadan belkide kaderimizi belirleyecek olan Çaykur Rizespor maçına odaklanmak gerek. Rizespor maçı ilk devrenin son maçı  ve belkide kader maçımız olacak. Bu maçı kazandığımız taktirde puanımızı 13 yapacağız ve iknci devre için bir ümit doğmuş olacak. Aksi halde rakiplerimiz ile aramızdaki puan farkı açılacak ve bu puan farkını ikinci devre kapatmak çok zor olacak...

Tabi iş sadece Rizespor maçını almaklada sonuçlanmayacak. Sezonun 2. devresi için çok ciddi çalışmalar yapılarak bu takımı başarıya götürecek en az 5 tane direk oynayacak üst düzey futbolcunun alınması gerek. Olaya şöylede bakalım, geride kalacak 17 hafta içerisinde 7-8 puan farkını kapata bilecek kadronun oluşması gerek. Yani kadro kalitemizi bir Sivasspor, Trabzonspor, Bursaspor seviyesine çıkarmamız gerek.

Şimdi transfer için kamuoyunda bazı isimler geçiyor. Bu isimler bu takımı ileri götürmez, aksine geri götürür kanaatindeyim.. Bu nedenle devre arası yönetimin ve teknik heyyetin ortaya koyacağı taktik çok önemli. Umarım Beşiktaş maçında ortaya konan taktik devre arasında da uygulanmaz ve galibiyet üzerine kurulan bir taktik anlayış olur!

Çaykur Rizespor karşılaşması Cumartesi günü saat 13.30’da oynanacak. Bu mevsimde oynana bilecek en uygun saat diye düşünüyorum. Ama maçın günü bana göre tamamen yanlış. Bu maç Pazar günü olmuş olsa taraftar sayımız daha çok olmuş olacak idi. Burada da federasyonun inçe hesaplar içerisinde olduğu yöneticilerimiz tarafından bilinmeli ve özellikle lig’in ikinci devresinde karşımıza çıkacak oyunlar bozulmalı. ...

Umarım Rizespor maçında Okan Hoca ve arkadaşları  risk alarak, maçın ilk dakikasından itibaren rakibin üzerine giden bir taktik ile oynarlar. Elazığspor, daha maçın başında “ben bu maçı alacam,  benim bu maça senden daha çok ihtiyacım var” görünümünde olmalı ve rakibini çok cabuk oyundan düşürmenin hesabında olmalı.

Yukarıda da belirttiğim gibi belkide kaderimizin belirleneceği bu maçta takımımıza başarılar dilerken, Rabbimden dileğim o ki bu karda, kışta takımını yanlız bırakmayan gariban taraftarın dualarını kabul eylesin.....

           

           

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!