Tebrikler Elazığspor'a - Yusuf Boydak

Tebrikler Elazığspor'a


Sanırım sezonun ilk devresinde deplasmanda oynanan Kayserispor karşılaşmasından sonra ilk kez Elazığspor yine Kayserispor karşısında bize rahat bir maç izletti... Pazar günü öğlen saatlerinde oynanan karşılaşma için hava, zemin, taraftar, kısacası her şey Elazığspor’un lehineydi. İşin doğrusu Karabükspor maçında yaşanan talihsizlikler ve bir hafta önce Kayserispor’un Kasımpaşa maçında çok iyi bir futbol oynaması, beni hayli endişelendirmişti. Cezalı olan Sow’un ve Sane’nin yerine oynayacak olan futbolcuların kim olacağı ve bunların performansının nasıl olacağı, kafamızda soru işareti olarak duruyordu.

Cezalı olduğu için maçı tribünden izleyen Okan Hoca, çok doğru bir kadro sahaya sürerek 6 puan değerinde olan bu maçı, ısrar ile almak istediğinin sinyalini maç kadrosu açıklanınca bizlere göstermiş oldu. Sow’un yerine yeni transfer Vranjes’i oynatması Okan Hocan’ın cesaretini ortaya koyarken, form düşüklüğü içerisinde olan Serdar Gürler’i de keserek bu takımda formanın kolay giyilemeyeceğini göstermiş oldu. Hoca, Kangele’den henüz yeterince faydalanmasa da Tello’nun da çok isabetli bir transfer olduğunu hepimize göstermiş oldu. Tello’nun hücuma katkısını yakalamışken, Serdar Gürler’in biran önce form bulması lazım.

Takımın genel olarak form grafiğinin artması da, Elazığspor’un bu ligi kolay kolay terk etmeyeceği anlamına gelirken, daha önceki yazılarımda da belirtmiştim bundan sonraki süreçte yönetim kuruluna önemli görevler düşüyor. Yeniden yapılanan Elazığspor Yönetim Kurulu, takıma dışarıdan gele bilecek tüm tehlikeleri, berteraf etmesi gerekiyor. Buna maddi konular ve federasyonun bize bakış açısı dâhil.

Elazığspor, Kayserispor galibiyeti ile puan sıralamasında bir basamak üste çıkarak, uzun süre sonra küme düşme hattının üstüne çıkmış oldu. Bundan sonraki süreçte bu psikolojik baskıyı da üstünden atacak olan bordo beyazlıların, sahada daha rahat olacaklarını düşünüyorum. Hocamızın da deyimi ile artık her maç final havasında geçecek. Dışarıdan getireceğimiz her puan bizi Lig’de kalıcı olma adına daha çok rahatlatacak. İçeride ise bu taraftar potansiyelini kaybetmediğimiz sürece, aynı disiplin ve aynı inançla oynadığımızda ve hakem oyunlarına maruz kalmadığımız sürece, biz 3 büyük takımlar dâhil mağlup olmaya biliriz.

İşin özeti, takımımız bize şu anki durumu itibarı ile bu ligde bende varım diyor. Bize düşen ise bir kez daha belirtiyorum her konuda takımımızın yanında olmak ve “hep destek tam destek”  sloganı ile bütünleşmek.

Ben, bu sıkıntılı günlerimizde yüzümüzü güldüren Elazığspor’umuzu bir kez daha tebrik ederken, hafta sonu deplasmanda karşılaşacağımız Konyaspor maçında takımımıza başarılar diliyor, geride kalan 14 haftada da rabbim yar ve yardımcıları olsun diyorum...

             

            

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!