TELAFİ - Yusuf Boydak

TELAFİ


Geçtiğimiz hafta kendi sahasında Giresunspor’a mağlup olan Elazığspor, bir hafta arayla kaybını telafi ederek taraftarının ve camiasının yüzünü güldürdü. Elazığspor, zorlu deplasmanda karşılaştığı Alanyaspor’u her iki yarıda Mehmet Çakır’ın attığı goller ile 2-0 mağlup etti. Karşılaşmaya iyi başlayan Bordo Beyazlılar, 90 dakika süre ile maçın hakimiydiler.  Giresunspor karşılaşmasında oldukça kötü bir futbol ortaya koyan Elazığspor, bu karşılaşmada tam tersi bir performans göstererek, sahadan haklı bir galibiyet alarak ayrıldı.

Alanya maçı öncesi Bilica, Birol ve Erdinç’in olmayışı teknik heyetin elini zayıflatsa da sahada genç yeteneklerin fazla oluşu, kalede sahaya kaptan olarak çıkan İveşa’nın devleşmesi, İzzat’in ve Noyan’ın üstün gayreti ve stoper oynayan Murat Kalkan’ın ve ön liberoda görev verilen Deyvid’in hatasız oynamaları, galibiyetin gelişinde önemli etkenlerdi.

Karşılaşmada öne çıkan ana unsur, Ümit Hoca’nın bir hafta önce Murat Kayalı’nın yokluğunda görev vermediği Deyvid’e, Birol’un yerine görev vermesiydi. Birol’un yerine ön liberoda görev yapan Deyvid 90 dakika süre ile bir ön liberonun yapa bileceği tüm görevleri yerine getirdi. Genç oyuncu, zaman zaman hücuma çıkarak arkadaşlarına katkı sağlarken, zaman zaman da savunmada çok önemli görevler üstlendi. Kısacası Deyvid, Alanya maçında ortaya koymuş olduğu performans ile hocasının da elini rahatlatarak, Murat Kayalı ve Birol’un yokluğunda ilk 11’de görev verile bileceğini, hocasına bir kez daha ispatlamış oldu.

Yine Noyan ortaya koymuş olduğu performans ile 45 dakikalık değil de 90 dakika görev yapa bileceğini hocasına ispatlamış oldu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan basın toplantısında Giresunspor kaybını telafi edeceklerini söyleyen Ümit Hocada, sanırım erken gelen bu telafi ile rahatlamış oldu. Ümit Hoca, her ne kadar bizi fazla dikkate almasa da ona Alanyaspor maçını iyi anlamasını tavsiye edecem. Sezon başındaki yazılarımızda da defalarca belirmiştim, şimdi bir kez daha belirtiyorum. Elazığspor, ne zamanki gençler ile tecrübeliler arasında doğru orantılandıysa başarılı oldu. Yani tecrübelilerin içine gençleri ne zaman ki uygun bir şekilde yerleştirdiysek, takım iyi oynadı ve sahadan galibiyet ile ayrıldı.

Hoca, Bucaspor ve Giresunspor maçlarında bu orantıyı bozdu takım ikisini de kaybetti.! Temennim o ki 14. haftaya geldiğimiz bu günlerde bir daha maceralar aranmaz.!

Alanyaspor galibiyeti bir kez daha bizi yukarılara oynamak için ümitlendirdi. Pazar günü oynayacağımız Boluspor karşılaşması, kendi sahamızda oynanmış olsa idi, seyirci desteği ile galip geleceğimize inancım çok yüksekti. Maçın tarafsız sahada seyircisiz oynanacak olması, beni haliyle endişelendiriyor. Temennim o ki yönetimin tahkim kuruluna yapmış olduğu itiraz, kabul bulsun ve en azından yakın illerden birinde oynanır ise taraftar üstünlüğü sağlaya bilelim..  

Lig’de ilk devrenin bitimine artık son 4 karşılaşma kaldı. Kalan 4 karşılaşmadan 3 galibiyet alabilir isek, ligin ikinci devresi için hedefimiz bir o kadar netlik kazanır.

Ben, bu erken telafiden dolayı takımımızı tebrik ediyor, Boluspor maçından da 3 puan ile ayrılmamızı temenni ediyorum…

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!