YILDIZ OYUNCU VE ÇAKIR! - Yusuf Boydak

YILDIZ OYUNCU VE ÇAKIR!


Bir takımda yıldız oyuncu ya da oyuncuların oluşu, o takımın başarılı olmasında çok büyük bir etkendir.  Bu yıldız oyuncular, maç içinde zaman zaman aldıkları inisiyatifler ile çoğu zaman takımlarının kurtarıcıları olurlar. Galatasaray’da Snaijder, Fenerbahçe’de Emenike birer yıldız oyuncudur. Bunlar inisiyatif alarak takım içerisinde öne çıkarlar ve takımlarının galibiyetinde büyük pay sahibi olurlar.

Elazığspor’da Altınordu karşılaşmasını bir yıldız oyuncunun almış olduğu inisiyatif ile kazandı. Elazığspor’da birçok yıldız oyuncu var, ama dün inisiyatifi alan futbolcu Mehmet Çakır oldu. Bundan önceki bir çok karşılaşmada da inisiyatif alan yıldız oyuncu, Altınordu karşılaşmasının ikinci devresinde sahneye çıktı ve takımın galip gelmesinde çok büyük pay sahibi oldu. Altınordu galibiyetinden ötürü başta yönetim ve teknik heyet olmak üzere, tüm futbolcularımızı tebrik ediyorum. Ama Mehmet Çakır’a da ayrı bir sayfa açmak istiyorum. Altınordu maçında göstermiş olduğu performans ile bir kez daha yıldızlaşan ve takımını galibiyete taşıyan Mehmet’i ayrıca tebrik ediyorum.

 Aslında Elazığspor’da iki yıldız oyuncu daha var. Bunlar Bilica ile Cangele. Bilica, yanındaki ve arkasındaki arkadaşları ile pek alışık olmamasından olacak ki bu karşılaşmada yıldızlaşamadı. Cangele’de yaşamış olduğu talihsiz olaydan dolayı takımdaki yerini alamıyor. Bizim yapacağımız en iyi iş, bu yıldız oyunculara ve yıldız adaylarına sahip çıkmak!

Altınordu galibiyeti için ayrı bir parantez açılması gereken kişi de Teknik Direktörümüz Ümit Özat. Ümit Hoca bizi zaman zaman şaşırtsa da çoğu zaman iyi işler yapıyor. Altınordu maçının zor olacağını bilen teknik adam, hafta içerisinde takımın bu maça yoğunlaşması için, çok büyük çabalar harcadı. Bucaspor maçı sorası yapılan basın toplantısında kendisinin de hata yaptığını belirten Ümit Özat, bu maça ayrı bir önem verdi. Kalede İveşa’nın ve savunmada Eren’in cezalı oluşları, Cangele’nin de yokluğunda Hoca’nın elini iyice zayıflatmıştı. Özelliklede ikinci kaleci Ferhat’ın formsuz ve sakat oluşu, Hoca’nın Mücahit’e kalışı öyle kolay bir durum değil, bizim gibi takımlarda. Mücahit’in hem tecrübe, hem de maç eksikliği vardı maç öncesinde. Umut’unda Cangele’nin yerine sürpriz bir şekilde kadroda oluşu, sürpriz olsa da her iki oyuncunun görevlerini yerine getirmesi takımın başarısında önemli bir etkendi.

Tabi her zaman belirttiğim gibi bu galibiyetin anlamlı ola bilmesi için, önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacağımız Denizlispor maçından mutlak puan ya da puanlar ile dönmek. Temennim o ki takım içerisinde bulunan yıldız futbolcu adayları da artık inisiyatifler alsınlar ve Mehmet Çakır, Bilica ve Cangele gibi bir gün onlara da yıldız futbolcu denile bilsin…

Altınordu galibiyetinden ötürü bir kez daha tüm takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum….

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!