Zaman Lazım!! - Yusuf Boydak

Zaman Lazım!!


İki sezon aradan sonra tekrar PTT 1. Lig’inde mücadele eden Elazığspor, malum olduğu üzere sezona mağlubiyet ile başladı. Sezon öncesi yaşanan sıkıntıların, zamanında yapılamayan hazırlıkların ve transferin, takımı olumsuz etkileyeceği ta başından belliydi! Toplama takımlar hiç bir zaman ilk haftalardan başarı elde edememişlerdir. Bu tür takımların belirli bir düzeye gelebilmesi için yani maç kazanmaya başlaya bilmesi için mutlaka 5-6 haftanın geçmesi şart.

Tabi bu takımın bu 5-6 hafta içerisinde iyi yönetilmesi de şart! Aksi halde takım iyi yönetilmez ise ibre tersine de döne bilir ve takım sezon sonuna kadar hep sorunlu kala bilir. Bu neden ile takımın toparlanmasında önemli olan bu 5 ya da 6 haftanın, çok sağlıklı geçmesi için gereken fedakârlıkların yapılabilmesi. Bu dönemde başta yönetim olmak üzere, teknik heyetin çok fedakârca çalışması gerek.

Yönetim söylemişken Cumartesi günü gerçekleşecek olan Elazığspor olağan üstü kongresinde ümidim o ki güçlü bir yönetim oluşsun. Oluşacak olan yeni yönetimin, bizi yönetenler yani Vali, Belediye Başkanı ve Milletvekilleri ile iyi ilişkiler içerisinde olması şart. Artı basın ve taraftarlar ile de ilişkilerinin tam olması gerek. Özetle, başarı elde etmek için masanın tüm ayaklarının sağlam olması gerek. Aslında senelerdir hep aynı şeyleri anlatıyoruz! Ne zamanki birlik ve beraberliğimizi tam anlamıyla oluşturduk ise işte biz o zamanlar başarılı olduk. Aksi halde takımın başında, katrilyonluk bir Arap Şeyhi olsa ne yazar?  Karşınızda bulunan 17 tane rakibiniz, sizden daha iyi organize olmuş ve sizden daha iyi birlikte ise sizin yaşama şansınız, bir o kadar azalmış demektir. Bu neden ile Elazığspor Yönetiminin yapacağı en önemli iş, camianın birlik ve beraberlik içerisinde olmasını sağlamak ve bunu korumak..

Bu aşamada Teknik Heyetin izleyeceği yol ise takımın eksik yönlerinin çok çabuk tespit edilmesi ve bu eksikliklerin giderilmesi için, her türlü çalışmaları eksiksiz olarak yapması lazım.

Bu arada bizi yönetenlerin Elazığspor yönetimine destek olması ve oluşan sorunları birlikte çözmesi lazım. Basın ve taraftarlarda takıma sürekli moral vermeliler. Bunun için taraftarın mutlaka Atatürk Stadyumunda, önümüzdeki maçtan itibaren yerlerini almaları şart. Milli maç nedeni ile sezonun 2. müsabakaları bir hafta sonra oynanacak. Lig’lere bir hafta ara verilmesi Elazığspor’un faydasına oldu. Karşıyaka maçına Elazığspor daha iyi hazırlanacaktır. Her ne kadar Karşıyaka maçında Kuzey Kale arkasına taraftar alınsa da bu tribünün tamamen doldurulması şart.

Özetle, Elazığspor’a zaman lazım. Bu zamanı yapacağımız fedakarlıklar ile Elazığspor’dan esirgemeyelim!!!....

           

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!